Hrvaške rokometašice tudi v drugo premočne za Slovenke

Poreč, 27. 11. 2021 21.38 |

STA, A.V.
0

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na drugi pripravljalni tekmi v Poreču izgubila proti Hrvaški z 21:29 (10:15). Za izbranke črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Dragana Adžića je bila to zadnja tekma pred odhodom na svetovno prvenstvo med 1. in 19. decembrom v Španiji.

Slovenke bodo na zaključnem turnirju na Pirenejskem polotoku igrale v skupini A. V Granollersu se bodo najprej 3. decembra pomerile s Črnogorkami, dva dni kasneje s Francozinjami, 7. decembra pa še z Angolkami.

V glavni del tekmovanja se bodo prebile tri prvouvrščene reprezentance, četrtouvrščena bo tekmovanje nadaljevala v tako imenovanem predsedniškem pokalu za uvrstitev od 25. do 32. mesta.

Slovenske rokometašice so bile na današnjem obračunu v znanem turističnem kraju v Istri od prve do zadnje minute v podrejenem položaju. Gostiteljice so jim že v 11. minuti ušle na štiri gole (2:6), potem ko so naredile delni izid 0:4, na polčasu pa je zaostanek znašal pet zadetkov (10:15).

Slovenske rokometašice so tudi na drugi pripravljalni tekmi v Poreču morale priznati premoč hrvaški izbrani vrsti. FOTO: Damjan Žibert

Adžićeve varovanke so 34. minuti imele zaostanek sedmih golov (10:17). Nato so zaigrale malenkost bolje in se nosilkam bronastega odličja z lanskega evropskega prvenstva na Danskem približale na pet golov zaostanka (15:20).

V nadaljevanju so spet zaigrale medlo. Hrvatice so to znale izkoristiti, v 52. minuti so jim ušle na deset golov (17:27), kar je bil tudi največji slovenski zaostanek na današnji tekmi.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tjaša Stanko z osmimi goli. Po dva gola so dosegle Ana Gros, Elizabeth Omoregie, Nina Zulić in Aneja Beganović, po enega pa Nataša Ljepoja, Alja Varagić, Ema Hrvatin, Tija Gomilar-Zickero in Petra Kramar.