Jerman 11. na kolesarskem EP v Alkmaarju

Alkmaar, 10. 08. 2019 15.11 |

Slovenski kolesarji na evropskem prvenstvu v Alkmaarju tudi v cestni vožnji mlajših članov niso prišli do odmevnega izida. Po pričakovanju je bil najboljši kapetan Žiga Jerman, ki je v sprintu večje skupine zasedel 11. mesto. Zmagal je Italijan Alberto Dainese pred Dancem Niklasom Larsnom in Estoncem Raitom Aermom.

Jerman (na fotografiji) se je v ciljni sprint podal brez pomoči moštvenih kolegov. FOTO: POP TV

Žiga Jerman v sprintu 37 tekmovalcev ni imel pomoči moštvenih kolegov, saj so vsi (Aljaž Jarc, Žiga Horvat, Tilen Finkšt in Nik Čemažar) odstopili že pred njim. Na cilj 138 kilometrov dolge proge je prišlo le 57 tekmovalcev.

Popoldne bodo kolajne podelili še članicam, slovenski predstavnic ne bo, višek prvenstva pa bo cestna dirka članov. Slovenska aduta bosta Luka Mezgec in Marko Kump, ki pa bosta imela močno konkurenco nekaterih najboljših evropskih sprinterjev (Dylan Groenewegen, Elia Viviani, Matteo Trentin, Alexander Kristoff, Arnaud Demare, Mark Cavendish, Sam Bennett, Pascal Ackermann...).

Poleg Mezgeca in Kumpa bodo v slovenski ekipi še Matic Grošelj, Luka Pibernik, Gašper Katrašnik in David Per.