Jeseničani slavili še devetič v nizu

Jesenice, 08. 10. 2021 21.25 |

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Bregenzerwald z 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Jeseničani so tudi danes nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Zdaj so že pri številki devet – od desetih tekem sezone so izgubili le uvodno, potem pa nanizali same zmage. Danes je bila ta sicer tesna, a zaslužena, saj so železarji prevladovali večji del tekme. O premoči domačih priča tudi razmerje strelov (39 – 18), a so imeli gostje v vratih zelo razpoloženega Felixa Becka, ki jih je dolgo držal nad gladino.

Jeseničani proslavljajo naslov državnih prvakov.
Jeseničani proslavljajo naslov državnih prvakov. FOTO: Damjan Žibert

Železarji so tako vse do zadnjih desetih minut zaman naskakovali vrata tekmeca, ki je se sicer v spodnjem delu lestvice. A nazadnje je klonil tudi Beck, v 52. minuti ga je po gneči pred njim s spretnim strelom s strani ugnal Erik Svetina. Jeseničani so nato minimalno prednost znali zadržati, tudi v zadnje pol minute, ko je Bregnezerwald poskusil še brez vratarja.

Jeseničani imajo zdaj na vrhu 27 točk, šest več kot drugi Asiago, ki so ga premagali v prejšnjem krogu. Z današnjim dvobojem se je končala manjša serija domačih tekem železarjev, ki bodo naslednjič gostovali pri Zell am Seeju, tekma bo 14. oktobra.