Jeseničani zanesljivo zmagali v Linzu

Linz, 16. 09. 2021 22.07 |

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali ekipo Steel Wings Linz s 4:0 (0:0, 1:0, 3:0).

Potem ko so Jeseničani, letos edini slovenski predstavniki v drugem najmočnejšem regionalnem tekmovanju, za uvod v novo sezono doživeli hladen tuš in morali na domačem ledu priznati premoč novincu v ligi Meranu, so danes nalogo opravili bolje.

Na gostovanju v Linzu so sicer šele v drugem delu tekme strli odpor domače ekipe in pokvarili dober večer domačega vratarja Luce Eggerja, ki je kljub štirim prejetim zadetkom zbral še 44 obramb. Tudi domači niso bili brez priložnosti, a so imeli tudi gostje v Oscarju Frobergu zanesljivega vratarja, tekmo je končal s 33 obrambami in brez prejetega gola.

Jeseničani proslavljajo zmago na peti tekmi in nov naslov državnih prvakov-4
Jeseničani proslavljajo zmago na peti tekmi in nov naslov državnih prvakov-4 FOTO: Damjan Žibert

Strelsko se je železarjem odprlo po 30. minuti, ko je prvi zadel Patrik Rajsar. Že takoj v začetku tretje tretjine je vodstvo s prvim zadetkom v tem tekmovanju povišal Jesperi Viikila, v 47. minuti pa je prednost igralca več na ledu izkoristil še Aljoša Crnovič. Za piko na i učinkoviti zadnji tretjini je zadnji gol v 59. minuti dosegel Nejc Stojan.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Fasso.