Jorgić namučil aktualnega olimpijskega prvaka

Peking, 14. 11. 2020 09.01 |

Slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je na svetovnem pokalu v kitajskem Veihaju v osmini finala sicer doživel poraz, a znova močno opozoril nase. V izjemno izenačenem dvoboju z aktualnim olimpijskim in svetovnim prvakom Ma Longom mu je namreč uspelo dvakrat izenačiti v nizih. Ob koncu pa je le moral priznati poraz z 2:4 v nizih proti tretjemu igralcu svetovne lestvice.

Hrastničan, ki je na omenjeni lestvici 34. in je prvič zaigral v izbrani eliti svetovnega namiznega tenisa, je izgubil prvi niz na 7. Naslednji štirje pa so se končali na razliko. V drugem mu je uspelo zlomiti izjemnega nasprotnika za 14:12. Nato je 32-letnemu Kitajcu pripadel tretji niz 11:9, a je trenutno prvi slovenski lopar znova navdušil v četrtem, ki ga je dobil znova na razliko 13:11.  Tako je bil izid 2:2 v nizih. A se je velemojstru namiznega tenisa Ma Longu le uspelo izviti iz primeža slovenskega mladca. Dobil je, a šele na razliko peti niz 13:11, nato pa še šestega 11:3.

Darko Jorgić
Darko Jorgić FOTO: NTZS

Za šele 22-letnika iz Zasavja je dosežek (uvrstitev med 16 najboljših) na letošnjem svetovnem pokalu, kjer se merijo le najboljši z vseh celin, nov velik korak med najboljše namiznoteniške igralce. Nasploh je letošnje leto, čeprav zaradi novega koronavirusa zelo čudno, za Darka Jorgića izjemno.

Slovenska reprezentanca si je, z njim na čelu, prvič zagotovila olimpijski nastop v ekipnem delu, nato se je uvrstil v finale TOP 16 Evrope in zdaj še v osmino finala svetovnega pokala. Nasprotnik Ma Longa v četrtfinalu bo Nemec Dimitriy Ovtcharov.