Drugi športi

Jorgić ni zdržal kitajskih napadov

Laško, 13. 11. 2021 15.45 2 min branja 0

Darko Jorgić proti Yun Ju Linu

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je nastope na drugem turnirju svetovne serije končal v polfinalu. Hrastničan, edini polfinalist, ki ni prihajal iz Kitajske, na koncu ni zdržal napadov predstavnikov največje namiznoteniške sile, zaustavil ga je 17. igralec sveta Wang Chuqin. Zmagal je s 4:1 (8, -10, 5, 4, 10).

Darko Jorgić
Darko Jorgić
FOTO: AP

Darko Jorgić, 23. igralec sveta in četrtfinalist olimpijskih iger, proti mlademu Kitajcu ni imel možnosti, a je lahko zadovoljen s tem, kar je v Laškem pokazal. Izpolnil je svoj cilj, bil edini Evropejec v polfinalu, v četrtfinalu pa tudi premagal kitajskega igralca Zhou Qihaoja. Ugnal ga je drugič v karieri, v prvem medsebojnem dvoboju marca lani v Dohi je zmagal s 4:2. Tokrat sta igralca, med katerima je na svetovni lestvici točno sto mest, igrala na tri dobljene nize, slovenski as pa je bil blizu poraza. Zaostajal je z 1:2 v nizih, v četrtem tudi s 3:7, a se še pravočasno zbral, dobil šest točk zapovrstjo, si priboril psihološko prednost in jo tudi izkoristil.

V polfinalu pa novega preobrata ni zmogel. Po zaostanku 1:3 v nizih je sicer v četrtem izničil zaostanek 3:6, prišel do zaključne žoge, toda nato z nekaj smole izgubil tri zaporedne točke ter moral tekmecu čestitati. "Ni kaj, danes je bil tekmec boljše in zasluži si čestitke. Je pač igralec, ki se lahko pomeri z vsakim svetovnim mojstrom in tudi legendarni Ma Long pred njegovo igro ni varen. Nekako sem napovedal polfinale in lahko sem zadovoljen. Prve dvoboje sem se lovil z igro, ampak vseeno zmagoval, danes pa sem v polfinalu odigral malce bolje kot pretekle dvoboje, vendar ne dovolj dobro, da bi premagal Wanga."

"Ves čas je igral agresivno in hitro. Nisem našel rešitve na prve žogice in okoli servisa, kot da sem bil preveč pasiven. Toda na koncu sem z uvrstitvijo v polfinale lahko zadovoljen, še zlasti zato, ker je bilo to na domačih tleh. Že v ponedeljek potujem nazaj v Nemčijo, kjer se bom pripravljal na svetovno prvenstvo v ZDA," je po polfinalnem porazu povedal Jorgić, ki je bil edini slovenski predstavnik v zaključnih dvobojih.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420