Južnokorejska, 22-letna triatlonka Čoi Suk-hjeon je po tem, ko je v zadnjih letih pretrpela številne fizične in verbalne zlorabe s strani svojih trenerjev, storila samomor.
Čeprav je dolgo časa s pritožbami pristojne državne institucije opozarjala na nevzdržnost stanja, v katerem se je znašla, se tamkajšnja oblast na omenjena opozorila ni odzvala. Južnokorejski mediji množično poročajo o razlogih za tragično smrt mlade rojakinje, s katerimi obenem razkrivajo temačno plat športa v tej obmorski, vzhodnoazijski državi. Med drugim so objavili tudi enega od zapisov iz njenega dnevnika: "Od silnega tepeža dneve nisem mogla nehati jokati. Poniževali so me na najrazličnejše načine in me v nekem trenutku prisilili, da pojem za 150 evrov kruha. Mama, lepo te prosim, da razkriješ vse grehe teh nasilnežev."
Suk-hjeonova je bila sicer zelo nadarjena triatlonka, med drugim bronasta na mladinskem azijskem prvenstvu pred petimi leti v Taipeju, ki so jo našli mrtvo v spalnici njene ekipe v Busanu. "Čoi je v svojem dnevniku zapisala vsa nečedna dejanja trenerjev. Na enem od posnetkov televizijske postaje YTN se razločno sliši, kako ji eden od trenerjev prepoveduje uživanje hrane v naslednjih treh dneh. Zatem pa dodaja, naj stisne zobe, nakar je sledila klofuta," še povzemajo južnokorejski mediji.
Čeprav je na naslov Južnokorejskega športnega in olimpijskega odbora (KSOC) še v mesecu aprilu poslala nov zahtevek za začetek preiskave zoper storilce kaznivih dejanj, je njena želja ostala neuslišana. Kako se bo KSOC odzval tokrat? Mnogi so prepričani, da bo pokleknil pod pritiski javnosti in ob temeljiti preiskavi kaznoval odgovorne za grozovita dejanja.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.