Kajakaši v nedeljo v preveliki želji pregoreli v Seu d'Urgellu

Seu d'Urgell, 29. 09. 2019 12.29 |

Po fantastični soboti je slovenska reprezentanca v kajaku in kanuju na svetovnem prvenstvu v Seu'd Urgellu dan pozneje doživela razočaranje. V slalomski finale kajaka se ni uvrstil nihče izmed Slovencev, še najboljši je bil Niko Testen, ki je zasedel 21. mesto, kar pa je bilo na srečo vseeno dovolj, da je Sloveniji zagotovil olimpijsko kvoto.

Peter Kauzer
Peter Kauzer FOTO: Miro Majcen

Martin Srabotnik je bil 25., nov šok pa je doživel prvi slovenski adut, olimpijski podprvak, Peter Kauzer, ki si je četrtič v sezoni prislužil 50 kazenskih sekund, a tudi brez njih je bil prepočasen, da bi se uvrstil med najboljših deset. Njegova končna uvrstitev je bila 35. mesto.

Pri kanuistkah je bila Alja Kozorog z dvema dotikoma 19., olimpijske kvote Sloveniji ni priborila (z enim dotikom manj bi jo dobila), vseeno pa obstaja nekaj možnosti, da bo imela Slovenija v Tokiu svojo predstavnico. Kar štiri tekmovalke so namreč svoji državi priborile kvoto v obeh disciplinah, nastopijo pa lahko le v eni.