Kljub porazu navdušili

Ljubljana, 19. 12. 2021 15.34 |

Slovenska futsal reprezentanca do 21 let je z minimalnim porazom 4:3 sklenila turnir v Franciji, kjer je na koncu priznala premoč domačinu, ki je gol dosegel v prvem od dveh podaljškov in na koncu slavil na dobro organiziranem dogodku. Za Slovenijo je Marko Mohorič dosegel dva gola, enega je dodal Marko Bjelčevič. Slovenci so pred tem ugnali Čehe (3:2).

Mile Ačimović in Mile Simeunović
Mile Ačimović in Mile Simeunović FOTO: Damjan Žibert

Selektorju Miletu Simeunoviču je, kot poroča uradna spletna stran NZS, uspelo, kar je načrtoval: na drugi tekmi, čeprav je bila to doslej praksa, Slovenija ni padla v svoji izvedbi, ampak se je izvrstno zoperstavila domačinu. Gostitelji so povedli v drugi minuti, ob tem se je žoga nesrečno odbila od našega kapetana Tilna Gajserja in domačini so povedli. V 17. minuti so naši poravnali – po akumuliranem prekršku je sledila prekinitev, na drugi vratnici pa je sam ostal Marko Mohorič, ki ga je tam našel Uroš Đurić. Francozi so odšli na odmor s prednostjo 2:1, vnovič je sledila akcija po levi strani, žoga pa od Timoteja Debeljaka v našo mrežo. V 23. minuti je bilo po zaslugi agresivne igre naše ekipe 2:2. Đurić je na sredini ukradel žogo, z Mohoričem sta stekla v protinapad, slednji je zadel za 2:2. Po še enem hitrem protinapadu, podal je Debeljak, je Marko Bjelčevič v teku zabil krasen gol. Francozi so poravnali, v podaljšku imeli nekaj več moči in slavili.

Pripravljalni tekmi, U21:

Slovenija – Češka 3:2 (3:1)
1:0 Osredkar (13.), 2:0 Ciuha (14.), 2:1 Diuba (16.), 3:1 Debeljak (17.), 3:2 Blahuta (31.)

Slovenija – Francija 3:4 (1:2, 3:3)
0:1 Jerome (2.), 1:1 Mohorič (16.), 2:1 Matiheu (19.), 2:2 Mohorič (22.), 2:3 Bjelčevič (26.), 3:3 Tangul (33.), 4:3 Nama (42