Kljub porazu proti Aalborgu Celjani pustili dober vtis

Aalborg, 15. 09. 2022 23.07 |

STA, A.V.
0

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na uvodni tekmi skupinskega dela evropske lige prvakov na Danskem izgubili proti Aalborgu z 32:36 (17:20). Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu sredi prihodnjega tedna gostila nemški Kiel.

Celjska zasedba se je po enoletnem premoru vrnila v ligo prvakov. Slovenski prvaki so proti rokometnim silakom iz Aalborga pustili dober vtis, a pričakovano ostali brez točk.

Izbranci celjskega trenerja Alema Toskića so se v prvem polčasu v najlepši luči prikazali v začetku in končnici. Po vodstvu z 2:1 se jim je nato malce zalomilo, kar so gostitelji izkoristili in jim hitro ušli na šest golov (5:11). Celjani so se v nadaljevanju trudili, najboljšo predstavo pa prikazali v zadnjem delu prve polovice tekme, ko so več kot prepolovili zaostanek in se trikrat približali na dva gola (15:17, 16:18 in 17:19).

V prvem polčasu je blestel Aleks Vlah, ki je iz osmih poskusov Aalborgu zabil kar sedem golov. V drugi polovici tekme so sloviti Mikkel Hansen, ki se je to poletje po dolgih desetih letih igranja v razvpitem PSG vrnil v domovino, Islandec Aron Palmarsson in drugi njuni rokometno izjemno potentni soigralci na rutiniran način postavili zadeve na svoje mesto.

Celjani so jim resda večji del drugega polčasa kljubovali. V 53. minuti so zaostajali le za dva gola (29:31), v zadnjem delu tekme pa niso bili kos hitrim in enostavnim akcijam gostiteljev, ki so jim v 57. minuti znova ušli na šest golov (29:35) in tako razrešili vse dvome o zmagi.

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vlah z osmimi in Gal Marguč s sedmimi goli. Za dansko ekipo je Hansen dosegel deset golov, kar sedem od teh pa po izvajanju sedemmetrovk.

"Predvsem smo želeli pokazati, da lahko igramo na tej ravni. Čeprav smo mladi, smo na igrišču enega od favoritov za naslov pokazali pravo igro in gostitelje prisilili v garanje vseh 60 minut. Kljub nekaterim napakam smo lahko ponosni, dokazali smo, da znamo igrati, in upam, da bo tako še naprej," je po tekmi povedal Marguč za klubski kanal na Youtubu.