Končnica prvenstva v futsalu: odličen odpor Kobaridčanov favoriziranim Litijanom

Vrhnika, 13. 03. 2021 08.55 |

Končane so prve četrtfinalne tekme 1. SFL. Doma so se zmag veselili Dobovec, FC Litija in KMN Bronx, v gosteh je bil uspešen Siliko. Vsi štirje nocojšnji zmagovalci so na pol poti do polfinala. Druge tekme četrtfinala so na sporedu 19. marca. Polfinalist bo ekipa, ki prva vknjiži dve zmagi.

Oplast se je fantastično upiral favorizirani Litiji. Kobaridčani so povedli, a so imeli precej smole v nadaljevanju, svoje pa so dodale še nekatere čudne sodniške odločitve ... FOTO: 24ur.com

Dobovec je upravičil vlogo favorita in suvereno porazil ŠD Mlinše, ki pa je v prvem polčasu nudil dober odpor, 3:1 je bilo. Dobovec je svojo kakovost potrdil tudi na tak način, da je kar osem igralcev doseglo vsaj en gol. V ekipi Dobovca ni bilo poškodovanega hrvaškega reprezentanta Tihomirja Novaka. Siliko je potrdil, da je ekipa, ki mu ustreza končnica. Po slabših predstavah in le 7. mestu po rednem delu je že na prvi četrtfinalni tekmi presenetil Ptujčane, jih ugnal s 3:1 in naredil korak proti polfinalu. Izkušeni Nikola Jandrić je v 18. minuti poskrbel za gostujoče vodstvo s 6-metrovke, domačini so ostali brez prvega vratarja Kevina Cafa. Na 0:2 je s strelom prek celega igrišča povišal Nejc Berzelak, Jandrić pa je potrdil zmago s končnih 1:3.

Oplast je vnovič pokazal, da je velik zalogaj za Litijo. Tudi tokrat se ni izneveril tradiciji in povedel – v 3. minuti je zadel Dani Vulikič, podal mu je Anže Širok. V drugem polčasu sta Litijo rešila reprezentanta Gašper Vrhovec in Matej Fideršek, ki sta zadela za končnih 2:1.

Zelo razburljivo pa je bilo na Škofijah, kjer so gostje v 24. minuti po golu Urbana Senekoviča vodili 1:3. Pa se domačini niso predali – s serijo 3:0 (zabili so Davor Stanišič, Bojan Kolar in Nik Klinc) so zmagali s 4:3.

1. SFL, četrtfinale, prve tekme:
FK Dobovec – ŠD Mlinše 11:3 (3:1) (1:0 v zmagah)
1:0 Čujec (1.), 2:0 Turk (11.), 2:1 Smrkolj (18./10m), 3:1 Čeh (20./10m), 4:1 Perić (21.), 5:1 Matošević (25.), 6:1 Čeh (26.), 6:2 Lokovšek (29.), 7:2 Perić (33.), 8:2 Cesarec (35./10m), 8:3 Gorišek (35.), 9:3 Čujec (37.), 10:3 Perić (38.), 11:3 Kotnik T. (38.)

FC Hiša daril Ptuj – FK Siliko 1:3 (0:1) (0:1 v zmagah)
0:1 Jandrič (18./6m), 0:2 Berzelak (28.), 0:3 Jandrič (33.), 1:3 Pihler (40.)

FC Litija – KMN Oplast Kobarid 2:1 (0:1) (1:0 v zmagah)
0:1 Vulikić (3.), 1:1 Vrhovec (25.), 2:1 Fideršek (30.)

KMN Bronx Škofije – KMN Tomaž Šic Bar 4:3 (1:2) (1:0 v zmagah)
1:0 Klinc (13.), 1:1 Kukovec (19.), 1:2 M. Senekovič (20./10m), 1:3 U. Senekovič (24.), 2:3 Stanišič (27.), 3:3 Kolar (31.), 4:3 Klinc (35.)