Drugi športi

Kozmus zaradi poškodbe mišice že končal sezono

Brežice, 05. 09. 2012 13.01 1 min branja 4

Primož Kozmus

Metalec kladiva Primož Kozmus je po mitingu IAAF v Zagrebu sklenil letošnjo sezono, krono katere je predstavljalo srebro na olimpijskih igrah v Londonu. Razlog je poškodba mišice.

"Gre za natrgano mišico. Poškodba ni hujša, v dveh tednih bi morala biti sanirana. Vendar ne želim tvegati večje poškodbe z dodatnimi nastopi," je pojasnil olimpijec Primož Kozmus, ki bi sicer moral nastopiti še danes na mitingu Celjskih knezov v Celju, sezono pa je nameraval končati konec tedna na mitingu v Rietiju.

Primož Kozmus
Primož Kozmus
FOTO: Miro Majcen

Tako je dobitnik olimpijskega odličja končal še eno poglavje v svoji bogati karieri, tudi v prihodnjo sezono pa gleda z velikim optimizmom. Pred svetovnim prvenstvom ne beži od visokih pričakovanj: "S sezono sem seveda izjemno zadovoljen, predvsem zato ker sem v prvi vrsti sebi dokazal, da še vedno sodim v vrh in da se lahko za največje tekme prav motiviram in pripravim. V Moskvi je seveda cilj medalja."

To bi bila sicer že četrta medalja s svetovnih prvenstev za posavskega prvaka.

KOMENTARJI4

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Red_October
05. 09. 2012 13.57
No, pa je šla življenjska renta !!
freiburg61
05. 09. 2012 14.30
neumen komentar
larbitron
05. 09. 2012 13.48
Ampak tale Kozmus pa je pojava, nikjer nič slišati o njem, potem pa pride, vrže za srebrno olimpijsko, in spet gre :) No veliko sreče pri okrevanju.
Br.1
05. 09. 2012 17.32
Je pač taka disciplina da lahko mečeš kadar se ti ljubi. Takole 2-3 mesece pred olimpijado mogoče 5x na teden drugače pa, ke pa sem kdaj. Pa tudi kake resne konkurence ni v tej disciplini. Samo zlata in srebrna mata pa tudi svojo težo. Seveda pa je ogromna razlika od medalje v metu kladiva ali pa tek na 100m, maraton, plavanje itd.... itd...itd... Zato pa Primož hoče rento ker od kladiva nima varjante živeti. Vsake 4 leta ena medalja pa pač ni zadosti. Na mitinge pa metalce pač v glavnem ne vabijo.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1445