Drugi športi

Kubica ob koncu sezone zapušča Williams

Singapur, 19. 09. 2019 19.06 1 min branja 0

Robert Kubica

Poljski dirkač formule 1 Robert Kubica se je odločil, da bo ob koncu sezone zapustil britansko moštvo Williams. Štiriintridesetletnik si je leta 2011 hudo poškodoval roko na reliju v Andori, s pomočjo Williamsa pa se je vrnil v karavano F1.

Robert Kubica
Robert Kubica
FOTO: AP

"Rad bi se zahvalil ekipi za zadnji dve leti. Da mi je pomagala pri vrnitvi v formulo 1. Toda čutim, da je pravi čas za korak naprej v moji karieri," je v izjavi za javnost povedal Kubica. "Rada bi se zahvalila Robertu za svoj vložen trud. Spoštujemo njegovo odločitev, da zapusti ekipo," je dejala namestnica vodje ekipe Claire Williams in Poljaku zaželela veliko sreče v nadaljnji karieri.

Iz Williamsa so sporočili, da bodo dirkača za naslednjo sezono sporočili v kratkem. George Russell ima za leto 2020 sklenjeno pogodbo, kot najresnejšo menjavo Kubice pa mediji omenjajo Nemca Nica Hülkenberga. Williams je sicer v letošnji sezoni osvojil le eno točko, osvojil jo je Kubica.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763