Drugi športi

Landis spet 'nad' Armstronga

Washington, 24. 07. 2010 16.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ameriška kolesarja Floyd Landis in Lance Armstrong (RadioShack) nadaljujeta z medijskim bombardiranjem. Tokrat je Landis napadel Armstronga.

Ameriški kolesar Floyd Landis, ki so mu dokazali zlorabo dopinga, je v pogovoru za televizijo ABC News znova dejal, da je svojega tekmeca in sedemkratnega zmagovalca dirke po Franciji Lancea Armstronga večkrat videl jemati prepovedana poživila. Po Landisovih besedah naj bi Armstrong "večkrat prejel transfuzijo krvi in da je na lastne oči videl, kako je jemal doping", saj je bil njegov moštveni sotekmovalec pri ekipi US Postal.

Floyd Landis
Floyd Landis FOTO: Reuters

Landis je leta 2006 osvojil sloviti Tour de France, Armstrong takrat ni tekmoval, nato pa so mu zmago zaradi dokazane zlorabe dopinga odvzeli. V zadnjem času se je sicer vrnil na kolo, na dirki po zvezni državi Oregon pa je nastopal brez podpore ekipe. Armstrong te dni končuje dirko po Franciji.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.