Vitezi pokleknili pred Kralji: Kopitar podal, Carter odločil 1000. tekmo

Los Angeles, Glendale, Edmonton, Tampa, Boston, 17. 11. 2019 07.18 |

Los Angeles Kingsi so v ligi NHL zabeležili tretjo zaporedno zmago in tokrat pred svojimi navijači ugnali Vegas Golden Knightse (4:3). Kapetan Kraljev Anže Kopitar je vknjižil podajo in lahko na koncu s soigralcem Jeffom Carterjem, ki je odigral 1000. tekmo v karieri, proslavljal veliko zmago, ki jo je domačim v zadnji tretjini prinesel ravno njihov slavljenec. Vodilna ekipa lige Washington Capitals po kazenskih strelih slavila v Bostonu (3:2), nov poraz prvakov St. Louis Bluesov.

Kopitar (desno) med večernim obračunom z gosti iz sosednje Nevade.
Kopitar (desno) med večernim obračunom z gosti iz sosednje Nevade. FOTO: AP

Junak večera v Staples Centru je bil Jeff Carter, ki je na svoji tisoči tekmi v NHL z golom odločil tekmo in popeljal Kralje do tretje zaporedne zmage. Anže Kopitar je v statistiko vpisal podajo. Carter je preusmeril poskus Matta Roya in popeljal domače v vodstvo po 12:42 minute igre v zadnji tretjini.

Vrhunci tekme Los Angeles Kings ‒ Vegas Golden Knights:

.

"Zadetek ni bil prav nič posebnega, veste," je po tekmi dejal Carter, ki je obenem odigral tudi 500. tekmo v dresu Kraljev, in dodal: "Bil je povsem preprost."

To je bil zanj 371. gol v karieri (skupno 713. točka), s katerim je pomagal dvakratnim osvajalcem Stanleyjevega pokala do najdaljšega zmagovitega niza v tej sezoni. Drew Doughty je k zmagi dodal gol in podajo, svoj prvi zadetek za LA je dosegel Nikolaj Prohorkin, vratar Jonathan Quick pa je zbral 28 obramb. Za ekipo iz Las Vegasa, ki je izgubila še peto zaporedno tekmo, sta Max Pacioretty in Jonathan Marchessault vsak dosegla po gol in podajo, med strelce se je vpisal še William Karlsson. Vnovič se je izkazal tudi Kopitar, ki je s podajo dosegel točko že na šesti zaporedni tekmi; skupno je na zadnjih šestih tekmah dosegel tri zadetke in šest podaj.

Vrana odločil v Bostonu
Tekmo v Bostonu med lanskimi finalisti tekmovanja za Stanleyjev pokal Bruinsi in najboljšo ekipo te sezone Washington Capitalsi so odločili šele kazenski streli. Zmage s 3:2 so se veselili gosti, potem ko je Jakub Vrana premagal domačega vratarja Jaroslava Halaka. Potem ko je T. J. Oshie zadel 59 sekund pred koncem rednega dela, s čimer je izsilil podaljšek, je tekmo odločil Vrana, ki je v petem krogu izvajanja kazenskih strelov odločil tekmo najboljših moštev vzhodne konference.

Vrhunci tekme Boston Bruins ‒ Washington Capitals:

"Grdo," je dejal Travis Boyd, katerega gol v uvodni tretjini je bil edini zadetek Washingtona v prvih 59 minutah tekme. "A ne smeš obupati, ves čas moraš verjeti v zmago in čakati na svojo priložnost. Več priložnosti si priigraš, večja je možnost, da bo šel enkrat plošček v mrežo. In včasih ti bo uspelo šele v zadnji minuti tekme," je ugotavljal Boyd.

'Šestica' Pittsburgha v mreži Toronta, 'sedmica' Chicaga proti Nashvillu
Štiri tekme so se končale po podaljških, prav na vseh pa so se zmag veselile gostujoče ekipe. Hokejisti Minnesote so s 3:4 klonili proti Carolina Hurricanesom, Edmonton Oilersi s 4:5 proti Dallas Starsom, Montreal Canadiensi s 3:4 proti New Jersey Devilsom, Vancouver Canucksi pa s 4:5 proti ekipi Colorado Avalanche.

Vrhunci tekme Edmonton Oilers ‒ Dallas Stars:

Vrhunci tekme Vancouver Canucks ‒ Colorado Avalanche:

Vrhunci tekme Montreal Canadiens ‒ New Jersey Devils:

Naslednji tekmeci Kraljev Arizona Coyotesi so s 3:0 premagali Calgary Flamese, moštvo Tampa Bay Lightning pa je s 3:4 klonilo proti Winnipeg Jetsom. Buffalo Sabresi so s 4:2 premagali Ottawa Senatorse, Florida Panthersi pa s 4:3 New York Rangerse. Visoki zmagi so vknjižili Pittsburgh Penguinsi, ki so bili s 6:1 boljši od Toronto Maple Leafsov, ter Chicago Blackhawksi, ki so v gosteh s 7:2 premagali Nashville Predatorse. Visoko zmago v gosteh so dosegli tudi Anaheim Ducksi, ki so v St. Louisu premagali prvake Bluese s 4:1.