Drugi športi

Loeb po poletnem premoru spet v formi

Jyväskyla, 31. 07. 2008 21.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Z deveto dirko za svetovno prvenstvo se po mesecu in pol dolgi poletni prekinitvi nadaljuje sezona tekmovanj v relijih na najvišji ravni.

Sebastien Loeb
Sebastien Loeb FOTO: Reuters

Na Finskem je tradicionalno preizkušnjo najbolje začel svetovni prvak Francoz Sebastien Loeb (Citroen), ki je dobil uvodni superspecial v okolici Jyväskyle.

Drugo mesto na kratki dvokilometrski preizkušnji na hipodromu je osvojil drugi Citroenov voznik Španec Dani Sordo, ki je za moštvenim sotekmovalcem zaostal le tri desetinke, še desetinko počasnejši pa je bil domačin Mikko Hirvonen (Ford), zmagovalec zadnjega relija v Turčiji sredi junija in z 59 točkami tudi vodilni v seštevku SP.

Hirvonen si je tretje mesto razdelil z Avstralcem Chrisom Atkinsonom (Subaru), povsem blizu pa sta tudi Norvežan Petter Solberg (Subaru) s šestimi in drugi finski Fordov voznik Jari-Matti Latvala z osmimi desetinkami zaostanka.

Pravi začetek relija po Finski bo v petek, ko bo na sporedu prva od devetih hitrostnih preizkušenj. Skupno čaka dirkače na Finskem 24 zahtevnih "brzincev" po makadamskih cestah.

  • Dogodki splošno 1
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.