Največja novost je, da bodo stroški za 15 odstotkov manjši, kot so bili prvotno načrtovani, kar pa ni odsev krize, ampak predvsem manjših stroškov gradnje.
"Proračun smo zmanjšali za 15 odstotkov, saj bodo organizacija, izvedba in predvsem gradnja športnih objektov stale precej manj, kot smo sprva načrtovali," je dejal Kozak v pogovoru s predsednikom vlade Vladimirjem Putinom, kar je povzela tudi uradna spletna stran ruske vlade.
Leta 2008 je organizacijski odbor olimpijskih iger v Sočiju predvidel, da bodo za celoten projekt potrebovali okrog 12 milijard ameriških dolarjev, največ od omenjene številke pa je oziroma še bo porabljeno za gradnjo okoli 200 ločenih športnih in spremljevalnih objektov. Zmanjšanja stroškov so se zagotovo razveselili mnogi investitorji, med katerimi je največji država, ki naj bi zagotovila kar 7,5 milijarde dolarjev, drugo pa naj bi se financiralo iz zasebega sektorja.
V primeru finančne stiske, ki bi Rusiji in Sočiju onemogočilo izvedbo olimpijskih iger, pa se je kot nadomestna rešitev že prijavil avstrijski Salzburg, ki zagotavlja, da bi z okoliško že obstoječo zimsko-športno infrastrukturo brez težav pravočasno pripravil igre.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.