Medvedjev zmlel Ruuda, Zverev presenetil Đokovića

Torino, 20. 11. 2021 15.36 |

STA, M.G.
5

Ruski teniški zvezdnik Danil Medvedjev je prvi finalist zaključnega turnirja najboljše osmerice v italijanskem Torinu. 25-letni Moskovčan je v prvem polfinalnem obračunu s 6:4, 6:2 ugnal Norvežana Casperja Ruuda. V drugem polfinalu je Nemec ruskih korenin Alexander Zverev presenetil prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića (7:6, 4:6, 6:3).

Danil Medvedjev
Danil Medvedjev FOTO: AP

Medvedjev na zaključnem mastersu brani naslov iz lanske sezone, ko je v finalu ugnal Avstrijca Dominica Thiema. V 22. finalu v karieri bo lovil 14. lovoriko, od tega peto letos. Pred tem je osvojil odprto prvenstvo ZDA, masters v Kanadi ter turnirja v Marseillu in na Mallorci.

Za Casperjem Ruudom, ki se je ob prvem nastopu na zaključnem turnirju prebil vse do polfinala, je sijajna sezona. Po petih letošnjih naslovih jo bo končal na osmem mestu s številnimi mejniki za svojo državo.

V polfinalu pa 22-letnik iz Osla ni imel odgovora na igro drugega tenisača sveta, saj si ni priigral niti ene priložnosti za brejk, na drugi strani pa je Medvedjev izkoristil tri od devetih in se po uri in 19 minutah uvrstil v finale.

Tam se bo Medvedjev pomeril z Alexandrom Zverevom, zmagovalcem večernega obračuna z Novakom Đokovićem. V izjemno zanimivem obračunu je zmagovalca dal šele tretji niz, ki ga je Nemec ruskih korenin dobil s 6:3. V prvem nizu je po uri borbe slavil Zverev s 7:6, drugi pa je pripadel Đokoviću (6:4). Zverev se bo v nedeljskem finalu potegoval za drugi naslov na zaključnih turnirjih. Leta 2018 je v finalu premagal prav Novaka Đokovića.

Zverev je presenetil prvega igralca sveta.