Mercedesa v prvi vrsti, Bottas pred Hamiltonom

Spielberg, 04. 07. 2020 16.34 |

Koronakriza ni bistveno spremenila razmerij moči v formuli ena. Bolida Mercedesa ostajata razred zase; v kvalifikacijah za prvo dirko sezone v Avstriji sta prepričljivo zasedla prvi mesti. Najhitrejši je bil Finec Valtteri Bottas, dvanajst tisočink sekunde pa je za njim zaostal svetovni prvak Lewis Hamilton iz Velike Britanije.

Max Verstappen
Max Verstappen FOTO: AP

Tretje mesto je zasedel zmagovalec zadnjih dveh dirk v Spielbergu Nizozemec Max Verstappen v Red Bullu, četrto pa voznik McLarna Britanec Lando Norris. Razočaral je Ferrari; Monačan Charles Leclerc je dosegel sedmi čas, Nemec Sebastian Vettel pa je v drugih kvalifikacijah izgubil oblast nad vozilom, tako da bo dirko začel z enajstega startnega položaja. VN Avstrije je prva dirka sezone, ki bi se sicer morala začeti marca v Melbournu, vendar je bila zaradi izbruha pandemije novega koronavirusa prestavljena. Zaenkrat je v koledarju osem dirk, vse pa bodo potekale na evropskih tleh. Naslednji teden na istem prizorišču še ena dirka, imenovana VN Štajerske. Nato bodo sledile Madžarska (19. julij), Velika Britanija (2. in 9. avgust), Španija (16. avgust), Belgija (30. avgust) in Italija (6. september). V vodstvu tekmovanja želijo do konca sezone skupno izpeljati vsaj šestnajst dirk.

Tekmovalci so v Spielbergu v strogo varovanem okolju. Na tribunah ni gledalcev, za vse udeležence in spremljevalce pa je vodstvo tekmovanja pripravilo stroga pravila ter številna testiranja.