Merlier dobil uvod Beneluksa, Mohorič 14.

Amsterdam, 30. 08. 2021 20.35 |

Belgijec Tim Merlier (Alpecin-Fenix) je zmagovalec uvodne etape 17. kolesarske dirke po Beneluksu. Na 169,6 kilometra dolgi preizkušnji med Surhuisterveenom in Dokkumom je v sprintu ubežne skupine prehitel Nemca Phila Bauhausa (Bahrain Victorious) in Kolumbijca Alvara Hodega (Deceuninck-QuickStep).

Karavano je sicer bočni veter na severu Nizozemske razdelil v več skupin, v prvi je bilo 30 kolesarjev, na koncu pa je belgijski sprinter Tim Merlier prvi prečkal ciljno črto. V tej skupini je bil tudi slovenski predstavnik Matej Mohorič (Bahrain Victorious), ki je etapo končal na 14. mestu.

Eden favoritov, Belgijec Remco Evenepoel (Deceuninck-QuickStep), je 30 kilometrov pred ciljem imel težave s kolesom in je zaostal skoraj minuto v skupini, v kateri sta bila med drugimi tudi Nizozemec Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) in Belgijec Greg Van Avermaet (AG2R Citroen). Slovak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) je zaostal skoraj dve minuti in pol.

Matej Mohorič
Matej Mohorič FOTO: AP

V skupnem seštevku ima Merlier štiri sekunde naskoka pred Philom Bauhausom ter šest pred Alvarom Hodegom, na petem mestu pa je Mohorič, ki prav tako zaostaja šest sekund. Nekaj jih je danes pridobil na vmesnih sprintih. V torek bo na tej enotedenski dirki na sporedu 11 kilometrov dolga vožnja na čas v okolici Lelystada.