Luka Mezgec dobil peto etapo dirke po Poljski

Bielsko, 07. 08. 2019 17.20 |

Slovenski kolesar Luka Mezgec je dobil že svojo drugo etapo dirke po Poljski. V sprintu glavnine je bil boljši od Španca Eduarda Pradesa in Britanca Bena Swifta. 31-letni član ekipe Michelton-Scott je bil sicer najhitrejši že na drugi etapi letošnje dirke.

Luka Mezgec je v zadnjih nekaj tednih dosegel kar tri etapne zmage.
Luka Mezgec je v zadnjih nekaj tednih dosegel kar tri etapne zmage. FOTO: Damjan Žibert

Luka Mezgec tokrat za zmago ni ugnal vseh sprinterskih asov, nekateri med njimi so namreč na razgibani progi odpadli že pred sprintom, ampak 56 tekmovalcev, ki so v cilj prišli v prvi skupini. V tej je bil tudi Matej Mohorič (Bahrain Merida), ki je zasedel 21. mesto.

V skupnem seštevku je Mezgec napredoval na drugo mesto, za vodilnim Pascalom Ackermannom zaostaja štiri sekunde. Mohorič je z zaostankom 20 sekund peti.

V etapi, pred katero so se kolesarji ekipe Lotto-Soudal odločili, da kljub smrti svojega člana Bjorga Lambrechta nastopijo, je Jan Tratnik zasedel 93. mesto, zaostal je dve minuti in dve sekundi, 15 sekund počasnejši je bil Simon Špilak, Luka Pibernik in Domen Novak pa sta zaostala sedem minut in 27 sekund.

"Čeprav je bil moj glavni cilj na dirki, da pridem nazaj v tekmovalni ritem, sem si pred dirko to etapo podčrtal. Še posebno pa sem začutil priložnost, ko sem videl, kako mi je dobro šlo v prejšnjih etapah. Današnjo traso sem poznal, bila je identična kot lani. Zaključila se je z dvokilometrskim klancem, ki je imel štiriodstotno naklonino. Moji ekipni kolegi so storili fantastično delo, poskrbeli, da so nekateri sprinterji odpadli, nekatere pa so tako utrudili, da se niso mogli boriti za vrh. Sam se postavil piko na i. V zaključku sem se postavil za Swifta, ki je v finalu imel največjo pomoč ekipe, čakal za njim do 150 metrov pred ciljem, nato pa se odpeljal," je bil po 19. zmagi v karieri in tretji letošnji zgovoren Mezgec, ki je zelo zadovoljen s svojo formo.