Slabša druga predstava Gajserja dovolj za skupno drugo mesto

Kegums, 09. 08. 2020 12.42 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je na veliki nagradi Latvije za svetovno prvenstvo v motokrosu v razredu MXGP po zmagi v prvi in petem mestu v drugi vožnji osvojil skupno drugo mesto. Na stezi v Kegumsu je zmagal Nizozemec Glenn Coldenhoff, tretji je bil Francoz Romain Fevbre.

Tim Gajser je uvodni del opravil na čelu, a ga je kmalu nato prehitel Nizozemec Glenn Coldenhoff. Ta si privozil 1,5 sekunde prednosti. Ostali so bili že po nekaj krogih več kot pet sekund za vodilnima, po sedmih že več kot sedem. Nato je na čelo znova prišel Gajser in si po desetih krogih priboril že 2,7 sekunde prednosti.

Dva kroga pozneje je Coldenhoff zaostajal že več kot pet sekund. Gajser je na koncu lahko tudi nekoliko popustil, po 17 krogih je v cilj 1,9 sekunde za njim prišel Coldenhoff, tretji je bil Francoz Romain Febvre (+4,8), četrti pa Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM, +5,9), ki pred Gajserjem vodi v prvenstvu.

Gajser (na fotografiji) med lanskim sprejemom v Mariboru.
Gajser (na fotografiji) med lanskim sprejemom v Mariboru. FOTO: Damjan Žibert

V drugi vožnji je Gajser, ki lovi sicer svoj tretji naslov svetovnega prvaka, po startu prišel na drugo mesto in tam vztrajal vse do šestih minut do konca vožnje. Takrat pa je padel in zdrsnil na peto mesto. Zmagal je Coldenhoff pred Švicarjem Jeremyjem Seewerjem in Fevbrejem.

V skupnem seštevku ima Herlings na vrhu 130 točk, Gajser mu sledi s 126, tretji pa je Coldenhoff s 103. V letošnji sezoni so sicer pred tem zaradi koronavirusa odpeljali le marčevski preizkušnji v Matterley Basinu in Valkenswaardu. Na obeh je 23-letni Gajser osvojil drugo mesto, zaostal je le za Herlingsom.

V MX2 je bil v prvem nastopu slovenski predstavnik Jan Pancar (KTM) 24., v drugem pa 20. Skupno je bil 22. V prvenstvu pa je 33.