Najlepše veslaško prizorišče je te dni s svojo ekipo obiskal izvršni direktor Mednarodne veslaške zveze (Fisa) Matt Smith in podpisal pogodbo s predsednikom Veslaške zveze Slovenije (VZS) Joštom Dolničarjem. "Zadovoljni smo, da se vračamo na Bled, saj so tu za potrebe svetovnega prvenstva zgradili odlično infrastrukturo, ki bo drugo leto maja ponovno v polni uporabi. Veseli nas tudi to, da bodo vse tekme svetovnega pokala prihodnje leto na naravnih progah, kar bo odlična priložnost za promocijo veslanja, takšnega, kot je v osnovi," je ob tem dejal Smith. Maja prihodnje leto naj bi se na Bledu zbralo približno 700 veslačev iz 45 držav, svoj pečat pa bodo na domačem prizorišču skušali pustiti tudi številni slovenski tekmovalci. Bled je konec maja leta 2010 prvič gostil tekmo svetovnega pokala, prvo veliko veslaško prireditev v samostojni Sloveniji in prvi velik veslaški dogodek v tem gorenjskem turističnem biseru po svetovnem prvenstvu leta 1989.

Septembra 2011 pa so se na Bledu najboljši veslači sveta zbrali na svetovnem prvenstvu, kjer so organizatorji dokazali, da znajo in zmorejo gostiti tekme na najvišji ravni. Gorenjski biser pa tudi po svetovnem pokalu prihodnje leto ne bo dolgo čakal na novo priložnost, da se izkaže kot gostitelj veslaškega tekmovanja. Leta 2017 se bodo namreč na Bledu na regati masters zbrali veslaški veterani, so še sporočili iz slovenske veslaške zveze. Še pred majem 2015 bosta na Blejskem jezeru še dve veslaški prireditvi. Od 13. do 15. junija bo Veslaška zveza Slovenije organizirala 59. mednarodno regato, na kateri bo nastopilo okrog 500 tekmovalcev iz 15 držav, teden dni pozneje, 20. in 21. junija, pa se bodo v okviru regate čiste vode BMW, katere soorganizator je tudi Fisa, podjetja iz štirih držav ter 12.000 otrok iz več kot 200 ekošol pridružili mednarodni pobudi Partnerstvo za čiste vode največje okoljevarstvene organizacije WWF in Fise. O pomenu voda za družbo in okolje se bodo udeleženci osredotočili na modulu za trajnostni razvoj na Poslovni šoli Bled, na Blejskem jezeru pa bodo v družbi najboljših slovenskih veslačev spoznali skrivnosti veslanja in se tudi sami preizkusili v čolnih.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.