Na Dakarju zmagi za Peterhansla in Sunderlanda

Lima, 14. 01. 2019 21.47 |

Francoz Stephane Peterhansel (Mini) in Sam Sunderland (KTM) sta zmagovalca sedme etape relija Dakar, v okolici perujskega San Juana de Marcone so tekmovalci prevozili 387 kilometrov.

Peterhansel je dobil drugo etapo na letošnjem Dakarju.
Peterhansel je dobil drugo etapo na letošnjem Dakarju. FOTO: AP

Stephane Peterhansel se je po slabši šesti etapi tokrat prebil pred vse tekmece, še najbližje sta mu prišla Španca Nani Roma in Carlos Sainz. Skupno vodilni Katarec Nasser Al-Attiyah je bil četrti, Peugeotov voznik, Francoz Sebastian Loeb, pa ni bil zadovoljen, saj je po električni okvari zaostal več kot pol ure.

Trinajstkratni zmagovalec Dakarja Peterhansel je v nedeljo izgubil več kot 20 minut, a tokrat s povsem drugačno predstavo prišel do druge etapne zmage na letošnji preizkušnji. Toyotin Al-Attiyah je zadržal zanesljivo vodstvo, ima 29:16 minute naskoka pred Peterhanslom in 37:59 pred Romo.

Že pred tem je Sunderland slavil med motociklisti, prehitel je Čilenca Joseja Ignacia Corneja Flormina (Honda) in Američana Rickyja Brabeca (Honda), ki je prevzel skupno vodstvo z današnjim tretjim mestom.