Nadal brez izgubljenega niza, Williamsova predala še pred spopadom s Šarapovo

Pariz, 04. 06. 2018 16.21 |

STA, M.G.
0

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal se je brez izgubljenega niza uvrstil v četrtfinale Roland Garrosa, potem ko je s 6:3, 6:2 in 7:6 (4) premagal 22-letnega Nemca Maximiliana Martererja. V ženskem delu turnirja so si ljubitelji tenisa obetali poslastico med Sereno Williams in Marijo Šarapovo, a je Američanka obračun odpovedala zaradi poškodbe prsne mišice.

Rafael Nadal je dobil 37 nizov zapored v Roland Garrosu.
Rafael Nadal je dobil 37 nizov zapored v Roland Garrosu. FOTO: AP
Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik se je skupaj z Mehičanom Santiagom Gonzalesom prebila v polfinale letošnjega drugega turnirja za grand slam v Parizu v konkurenci mešanih dvojic. Srebotnikova in Gonzales sta v četrtfinalu izločila špansko-brazilsko kombinacijo Mario Jose Martinez-Marcelo Demoliner s 7:6 (3), 2:6 in 10:7.

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal se je z današnjo zmago v osmini finale turnirja za grand slam v Parizu proti Nemcu Maximilianu Martererju uvrstil v četrtfinale. Prvi igralec sveta je slavil s 6:3, 6:2 in 7:6 (4). V četrtfinalu ga čaka Argentinec Diego Schwartzman, ki je izločil Južnoafričana Kevina Andersona z 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0) in 6:2. Nadal na odprtem prvenstvu Francije lovi 11. turnirsko zmago. Z današnjim uspehom se je dvanajstič uvrstil med zadnjih osem na tem turnirju, skupno pa petintridesetič na turnirjih za grand slam. Nadal nadaljuje z uspehi na igriščih Roland Garrosa, saj je osvojil še 37. zaporedni niz na tem turnirju, nazadnje pa je oddal niz leta 2015.

Serena Williams odpovedala dvoboj s Šarapovo
Teniški ljubitelji so ostali brez današnje poslastice na odprtem prvenstvu Francije med Američanko Sereno Williams in Rusinjo Marijo Šarapovo. Williamsova je dvoboj odpovedala le nekaj minut pred načrtovanim začetkom zaradi poškodbe prsne mišice. Williamsova, zmagovalka 23 turnirjev za grand slam, se je na turnirje velike četverice vrnila v Parizu, potem ko je po lanski zmagi v Melbournu rodila deklico.

S turnirja v Parizu se je presenetljivo poslovila Caroline Wozniacki, sicer druga nosilka Roland Garrosa. Zmagovalko prvega letošnjega grand slama je izločila vzhajajoča ruska teniška igralka Darja Kasatkina. Slavila je s 7:6 (5) in 6:3.

Osmina finala, moški:
Diego Schwartzman (Arg/11) - Kevin Anderson (Jar/6) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2;
Rafael Nadal (Špa/1) - Maximialian Marterer (Nem) 6:3, 6:2, 7:6 (4);
Juan Martin Del Potro (Arg/5) - John Isner (ZDA/9) 6:4, 6:4, 6:4;
Marin Čilić (Hrv/3) - Fabio Fognini (Ita/18) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 (4), 6:3;