Nadal: Vesel sem, da se bova z Rogerjem znova srečala v Wimbledonu po 11 letih

London, 11. 07. 2019 11.35 |

V petek si bosta na osrednjem igrišču v Wimbledonu nasproti stala dva teniška velikana, in sicer Roger Federer in Rafael Nadal, ki skupaj štejeta kar 70 let. To bo še 40. medsebojni obračun med omenjenima, a šele četrti na travnati podlagi. Po 11 letih si bosta znova nasproti stala na igriščih Wimbledona.

V Wimbledonu sta se nazadnje srečala leta 2008 v epskem finalu, ki ga je dobil Nadal po 4 urah in 48 minutah. FOTO: AP

To bo prvi medsebojni obračun med velikima tekmeca Rogerjem Federerjem in Rafaelom Nadalom na sveti travi po letu 2008. Tedaj sta se srečala v velikem finalu, ki sicer velja za enega najboljših dvobojev v zgodovini tenisa. Slavil je Nadal z rezultatom 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (8) in 9:7, dvoboj pa je trajal kar 4 ure in 48 minut. "Izjemno je znova biti v polfinalu Wimbledona (sedmi za Nadala, skupno 32. na grand slamih – več jih imata le Federer (45) in Đoković (36), op. p.) in igrati na tako visoki ravni. To je dobra novica. Zelo sem vesel, na kakšen način sem prišel do sem," je po četrtfinalni zmagi razlagal Nadal, ki je do polfinala oddal vsega en niz v drugem krogu proti Nicku Kyrgiosu. Tudi sicer se je na poti do polfinala srečal s še dvema neugodnima serverjema Jo-Wilfriedom Tsongajem in Samom Querrreyjem. Prav slednjega je premagal v četrtfinalu z izidom 7:5, 6:2 in 6:2.

"Mislim, da igram zelo intenzivno. Sem agresiven, dobro serviram in dobro vračam servise. Danes je bil zelo velik izziv proti igralcu, kot je Sam. To, da sem mu lahko odvzel servis šestkrat, je za tak profil igralca zelo veliko. Ta zmaga mi veliko pomeni," je razlagal Nadal, ki si je proti visokoraslemu Američanu priigral kar 16 brejk žogic, izkoristil pa jih je šest. Querreyju ni pomagalo niti 22 asov.

To bo še 40. obračun velikih rivalov.
To bo še 40. obračun velikih rivalov. FOTO: AP

Pred dvobojem s Federerjem je Španec zelo zadovoljen s formo, a se pred obračunom dveh veteranov, ki skupaj štejeta neverjetnih 70 let, zaveda, da bo dvoboj proti kralju svete trave nekaj povsem drugačnega. "Igrati z Rogerjem je vedno nekaj posebnega. Vesel sem, da se bova po 11 letih znova srečala na tem igrišču (osrednje wimbledonsko igrišče, op. p.). To mi veliko pomeni in verjetno njemu tudi," je pristavil Nadal. Ta šteje 33 let, Federer pa jih bo avgusta dopolnil že 38. Z zmago proti Keiu Nišikoriju je Švicar vpisal še stoto zmago na sveti travi v Wimbledonu in potrdil status nespornega travnatega kralja.

Nadal: Ne vem, če kažem boljšo raven kot pred leti
"Že dalj časa poudarjam, da imava vedno manj priložnosti, da bi igrala eden proti drugemu, a vendarle jih imava. V petek bova imela novo priložnost," je še pojasnil Nadal. To bo sicer še 40. obračun med Majorčanom in Federerjem. Do sedaj jih je 24 dobil Nadal, 15 pa švicarski maestro. Na travi sta se srečala le trikrat, vselej v Wimbledonu: dvakrat je slavil Federer, nazadnje, v epskem finalu 2008 pa Nadal. Obračun med Nadalom in Federerjem se v Wimbledonu nikoli ni zaključil po treh nizih. Tudi zato si lahko v petek obetamo pravo poslastico. "Serviram bolje. Bolje zadevam backhande. Mogoče sem boljši na volejih, mogoče imam boljši 'slice'. Toda kljub vsemu temu ne vem, če bi moja današnja raven premagala tisto izpred let," je občuten dvig forme orisal Nadal. Ta pred Wimbledonom po zmagi na Roland Garrosu ni odigral nobenega pripravljalnega turnirja na travi, odigral je le dve ekshibicijski tekmi in obe izgubil.