Nadal 'preskočil' Gerasimova, uspešen tudi Bedene

Pariz, 28. 09. 2020 21.17 |

STA, A.V.
1

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je uspešno preskočil prvo oviro na odprtem prvenstvu Francije v Parizu. V prvem krogu je premagal Belorusa Jegorja Gerasimova s 6:4, 6:4, 6:2 in začel naskok na 20. lovoriko na turnirjih velike četverice, s čimer bi se na vrhu lestvice izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem. Podobno uspešen je bil tudi slovenski predstavnik Aljaž Bedene, ki je s 3:1 v nizih ugnal Francoza Arthurja Rinderknecha.

Branilec naslova Rafael Nadal je obračun s 27-letnim Belorusom Jegorjem Gerasimovom v pogojih, ki mu, kot pravi, ne ustrezajo, začel previdno, a je imel ves čas pobudo. Do prvega odvzema servisa je prišel v peti igri prvega niza, ki ga je dobil po 39 minutah.

V drugem nizu je začetni udarec tekmecu vzel v tretji igri, v tretjem nizu pa je takoj zaostal za "break". Po rahlem zvinu gležnja Belorusa je 34-letni Španec pritisnil na plin, osvojil vse preostale igre v nizu ter vpisal še svojo 94. zmago na igriščih Rolanda Garrosa, na katerih je doživel le dva poraza.

"Res je, da to ni običajno leto. Tudi razmere so povsem drugačne kot ponavadi, saj smo vendarle v drugem letnem času. Toda tukaj smo in potrudili se bomo po najboljših močeh. Vesel sem, da sem v drugem krogu," je po zmagi v dvoboju, ki je trajal nekaj več kot dve uri, dejal Nadal.

Precej dlje sta se na igrišču potila Italijan Lorenzo Giustino in Francoz Corentin Moutet. Obračun sta začela v nedeljo, končala pa danes na igrišču številka 14, na katerem bo naslednji obračun odigrala Kaja Juvan proti Nemki Angelique Kerber. Ta je bil predviden nekaj po 16. uri.

Italijan je po šestih urah in petih minutah z 0:6, 7:6 (7), 7:6 (3), 2:6 in 18:16 po številnih preobratih ugnal Francoza, oba pa sta se podpisala pod drugi najdaljši dvoboj v zgodovini OP Francije. Dlje sta leta 2004 v prvem krogu igrala le domačina Fabrice Santoro in Arnaud Clement. Na igrišču sta ob zmagi prvega prebila še 29 minut več.

Rafael Nadal je uspešno preskočil prvo oviro na odprtem prvenstvu Francije.
Rafael Nadal je uspešno preskočil prvo oviro na odprtem prvenstvu Francije. FOTO: AP

Bedene strl odpor Francoza Rinderknecha
Enaintridesetletni Ljubljančan se je prvič v karieri pomeril s 25-letnim domačinom, ki na lestvici ATP zaseda 162. mesto. V prvem nizu je dobil 17 od 23 točk na svoj začetni udarec, tekmecu pa je dvakrat vzel servis in prišel do vodstva z 1:0 v nizih po 47 minutah.

V drugem nizu "breakov" ni bilo, Aljaž Bedene pa je v podaljšani igri zaostajal že z 0:4 in 3:6, a se vrnil in imel pri vodstvu s 7:6 priložnost, da osvoji drugi niz. Francoz se ni dal, osvojil je tri točke zaporedoma in izenačil.

V tretjem in četrtem nizu sta bila tekmeca ves čas izenačena, Francozu pa niti podpora maloštevilnih, a glasnih navijačev na igrišču številka 5 ni pomagala do preobrata. V tretjem nizu je Bedenetu odločilni break uspel v deveti, v četrtem pa v sedmi igri.

Ljubljančan, 56. igralec sveta, se je tretjič v karieri uvrstil v drugi krog peščenega turnirja za grand slam, tam pa se bo pomeril s Srbom Nikolo Milojevićem, ki je presenetljivo premagal rojaka in 26. nosilca Filipa Krajinovića s 6:4, 3:6, 6:3, 6:1.

Mackenzie McDonald (ZDA) - Steven Diez (Kan) 4:6, 6:3, 6:3, 6:4;
Lorenzo Giustino (Ita) - Corentin Moutet (Fra) 0:6, 7:6 (7), 7:6 (3), 2:6, 18:16;
Rafael Nadal (Špa/2) - Jegor Gerasimov (Blr) 6:4, 6:4, 6:2;