Najboljši Schlierenzauer, Kranjec četrti

Zakopane, 22. 08. 2009 22.36 |

V Zakopanah je bila na sporedu šesta tekma poletne velike nagrade v smučarskih skokih, najboljši pa je bil Avstrijec Gregor Schlierenzauer. Robert Kranjec je zasedel odlično četrto mesto.

Robert Kranjec se je ponovno izkazal.
Robert Kranjec se je ponovno izkazal. FOTO: Damjan Žibert

Drugo mesto je osvojil Norvežan Johan Remen Evensen, tretji pa je bil Poljak Adam MalyszPrimož Pikl je pristal na 22., Jernej Damjan pa na 30. mestu.

Zmagovalec skupnega seštevka lanske zimske sezone Gregor Schlierenzauer je nastopil prvič na poletni nagradi letos in se s skokoma 130,0 in 132,0 metra (280,9 točke) prebil na vrh. Znova je dobro nastopil tudi slovenski predstavnik Robert Kranjec, ki je enemu četrtemu in enemu tretjemu mestu spet dodal še eno četrto. Do točk sta z 22. in 30. mestom prišla tudi Pikl in Damjan, medtem ko je Mitja Mežnar z 31. mestom in desetinko točke za las zgrešil finalni nastop.

V skupnem seštevku poletne VN je Kranjec zdaj z 221 točkami na četrtem mestu, vodi Švicar Simon Ammann (377), ki je bil danes peti. V pokalu narodov vodijo Norvežani (978) pred Slovenci (601) in Avstrijci (560). Tudi sedmo tekmo od desetih bodo v nedeljo gostile Zakopane.