Neža Klančar v finale EP v plavanju

Bukarešta, 05. 12. 2023 18.04 |

STA, M.J.
3

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar si je na evropskem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Otopeniju pri Bukarešti z dosežkom 24,05 sekunde priplavala finale na 50 m prosto. Skupno je dosegla sedmi čas, svoj lani na SP v Melbournu dosežen slovenski rekord pa je popravila za osem stotink sekunde.

Neža Klančar že pozna občutek osvajanja kolajne na največjih tekmovanjih.
Neža Klančar že pozna občutek osvajanja kolajne na največjih tekmovanjih. FOTO: Aleš Fevžer

V polfinalu so mejo 24 sekund premagale Francozinja Beryl Gastadello (23,77), Švedinja Michelle Coleman (23,78), Britanka Anna Hopkin (23,86) in Danka Julie Kepp Jensen (23,96). V polfinalu je na 100 m prsno nastopila tudi Tara Vovk in z 1:06,21 za stotinko zaostala za zjutraj doseženim osebnim rekordom ter zasedla 14. mesto. Za Vovkovo je pomemben tudi čas na obratu na polovici - 30,72, ki je le 43 stotink slabši od njenega nedavno doseženega slovenskega rekorda. Že dopoldan je bila Tina Čelik na 100 m prsno 22., Janja Šegel pa je na 50 m prosto zasedla 23. mesto.

Prireditelji so že podelili tudi prve komplete kolajn. Najhitrejša Evropejka na 400 m mešano je bila Britanka Abbie Wood, na 400 m prosto pa je s prepričljivo zmago presenetil Irec Daniel Wiffen. V sredo bo Neža Klančar v predtekmovanju nastopila na 100 m mešano, Katjo Fain pa čaka ogrevanje na 200 m delfin.