Za Landa Norrisa je današnja zmaga druga v sezoni, a obenem prva v karieri monaški kneževini. Z njo pa se je močno približal Oscarju Piastriju v seštevku SP, saj ima zdaj Avstralec le še tri točke naskoka.
Svetovni prvak Max Verstappen (Red Bull) je končal na četrtem mestu. Pred tem se je po radijski zvezi pritoževal nad svojim dirkalnikom, mehanikom je v pogovoru omenil, da se menjalnik obnaša, kot da vozi v Monaku leta 1972. Ulična preizkušnja je še enkrat potrdila staro pravilo o skoraj nemogočem prehitevanju v kneževini; še desetič v zadnjih desetih izvedbah je bil na koncu dirke vrstni red takšen, kot je bil v kvalifikacijah.
Za popestritev dogajanja oziroma z željo, da bi vendarle nekoliko premešali vrstni red, so v vodstvu tekmovanja letos uvedli novo pravilo z dvema obveznima postankoma v boksih oziroma o uporabi treh različnih kompletov pnevmatik. A niti to ni pomagalo, saj se je kljub drugačni taktiki postankov na koncu vse poravnalo. Verstappen je bil tako v vodstvu skoraj do konca, a je potem moral na drugi obvezni postanek v zadnjem krogu in je padel na četrto mesto.
V zadnjih krogih je Charles Leclerc, Monačan je lani dočakal prvo zmago v domači državi, sicer dihal za ovratnik Norrisu, vendar na tej stezi brez prave možnosti, da bi ga prehitel. "Bilo je zelo zabavno. Na koncu sem bil kar malo nervozen, ampak nam je uspelo. Zelo uspešen konec tedna, o tem sem sanjal kot otrok," je po dirki za prireditelje dejal Norris, ki sicer tudi živi v Monaku.
Njegov sokrajan in domačin Leclerc pa je imel mešane občutke: "Dirko sem izgubil včeraj v kvalifikacijah, Lando je danes preprosto dobro opravil delo, na koncu pa sem dobil celo več, kot sem pred začetkom pričakoval."
Nova zahteva postankov je pomenila izziv predvsem za stratege v ekipah, ki načrtujejo taktiko. Nekateri so se tako odločili za hitre postanke že v prvem krogu, ko je vodstvo tekmovanja zaradi trčenja Gabriela Bortoleta v zaščitni zid razglasilo virtualni varnostni avto. Nekateri pa so računali tudi na pravi varnostni avto, kar se v Monaku na zahtevni in ozki trasi zgodi pogosto.
A letos pravega varnostnega avtomobila ni bilo, čeprav je Pierre Gasly po trčenju z Yukijem Tsunodo precej poškodoval svoj dirkalnik. Prav tako ne, ko je svoj okvarjeni dirkalnik na izvozu s steze ustavil Fernando Alonso. Naslednja postaja sezone formule 1 bo že naslednji teden dirka v Barceloni.
Izidi (78 krogov, 260,286 km):
1. Lando Norris (VBr/McLaren) 1:40:33,843 (povp. hitrost: 155,295 km/h)
2. Charles Leclerc (Mon/Ferrari) + 3,131
3. Oscar Piastri (Avs/McLaren) 3,658
4. Max Verstappen (Niz/Red Bull) 20,572
5. Lewis Hamilton (VBr/Ferrari) 51,387
6. Isack Hadjar (Fra/Racing Bulls) 1 krog
7. Esteban Ocon (Fra/Haas) 1 krog
8. Liam Lawson (NZl/Racing Bulls) 1 krog
9. Alexander Albon (Taj/Williams) 2 kroga
10. Carlos Sainz (Špa/Williams) 2 kroga
...
* SP skupno (8 + 2 sprinta):
- dirkači:
1. Oscar Piastri (Avs/McLaren 161
2. Lando Norris (VBr/McLaren 158
3. Max Verstappen (Niz/Red Bull) 136
4. George Russell (VBr/Mercedes) 99
5. Charles Leclerc (Mon/Ferrari) 79
6. Lewis Hamilton (VBr/Ferrari) 63
7. Andrea Kimi Antonelli (Ita/Mercedes) 48
8. Alexander Albon (Taj/Williams) 42
9. Esteban Ocon (Fra/Haas) 20
10. Isack Hadjar (Fra/Racing Bulls) 15
...
- konstruktorji:
1. McLaren 319
2. Mercedes 147
3. Red Bull 143
4. Ferrari 142
5. Williams 54
6. Haas 26
7. Racing Bulls 22
8. Aston Martin 14
9. Alpine 7
10. Kick Sauber 6
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.