Obetavna forma pred sezono: Krimovke zmagovalke memoriala v Koprivnici

Ljubljana, 29. 08. 2021 11.55 |

Na dvodnevnem Memorialu Josipa Samaržije Bepa so Ljubljančanke po zmagi proti FTC-ju (32:24) v finalu strle še odpor druge madžarske zasedbe – Siofoka. Na finalnem obračunu so bile boljše z rezultatom 36:24. Tretje mesto je, po zmagi proti domači Podravki Vegeti, zasedel FTC. Naziv najboljše strelke je pripadel rokometašici Siofoka Malin Holta z 19 zadetki, najboljša igralka je postala Tjaša Stanko, najboljša vratarka pa Barbara Arenhart.

• Iz 24UR: Rokometašice Krima bodo začele že svojo 27. zaporedno sezono v Ligi prvakinj
    01:54
  • Uroš Bregar o igralskem kadru, sodelavcih, nasprotnicah, ciljih ...
    08:04
    Uroš Bregar o igralskem kadru, sodelavcih, nasprotnicah, ciljih ...
Uroš Bregar FOTO: Damjan Žibert

Na tekmi proti Siofoku, ki je v prvem polčasu dolgo ostal v stiku z ljubljanskimi rokometašicami, po 18. minutah igre je ekipi ločil le zadetek (12:11), so varovanke Uroša Bregarja poskrbele za delni rezultat 9:3 in ušle na 21:14 ter v nadaljevanju nadzirale potek dvoboja. Razmerje moči se ni spremenilo niti v končnici, ko so na parket stopile nekoliko manj izkušene rokometašice. Tudi na peti pripravljalni tekmi je največ zadetkov dosegla Tjaša Stanko – 7. Ljubljančanke bodo nedeljo preživele v domovini, v ponedeljek pa jih čaka pot v madžarski Balatonboglar, kjer bodo na sporedu štirje dnevi skupnih priprav z Gyorom.

Že v petek zmaga
Na prvi polfinalni tekmi Memoriala Josipa Samaržije Bepa so rokometašice Krima Mercatorja ob rezultatu 32:24 nadigrale madžarski FTC. Koprivniško športno dvorano tigrice poznajo do obisti, kar je morda pripomoglo k ponovnemu odličnemu uvodu v dvoboj proti zasedbi, ki je v minuli sezoni v domačem prvenstvu premagala tudi Gyor. Prvi polčas so tigrice dobile z rezultatom 17:11. V nadaljevanju so madžarske nasprotnice nekoliko pritisnile, a zadnja četrtina tekme je znova pripadla ljubljanskim rokometašicam, ki so razliko povečale na končnih 32:24. Tjaša Stanko je dosegla osem zadetkov, Andrea Lekić ji je sledila s sedmimi.