Odbojkarice GEN-I Volley za zanesljivo v finale DP

Nova Gorica, 06. 04. 2019 21.23 |

Odbojkarice GEN-I Volleyja so se zanesljivo uvrstile v finale 1. DOL za ženske. Tudi povratni tekmi proti SIP Šempetru so zmagale s 3:0, tokrat so se nizi končali na 20, 17 in 23.

GEN-I Volley
GEN-I Volley FOTO: Ervin Čurlič

Novogoričanke so gladko zmagale že na prvi tekmi, tudi tokrat pa niso imele večjih težav. Gostje, ki v kakovosti zaostajajo, so sicer pokazali borbenost - ta jih krasi že vso sezono, a pravih možnosti niso imele.

V prvem nizu so sicer tekmice enkrat ujele, drugi juriš varovank Vasje Lipicerja Samca je bil nato uspešnejši, tudi v drugem nizu so zanesljivo vodile vse do konca, še najbolj je bil izenačen tretji niz, ki so ga domače dobile šele v končnici.

Novogoričanke čakajo na nasprotnice med parom Nova KBM Branik vs. Calcit Kamnik. Mariborčanke branijo prednost s prve tekme, potem ko so v Kamniku v sredo slavile po petih nizih. Povratna tekma bo v ponedeljek v Mariboru.

V moški konkurenci sta že znana oba finalista, to sta ACH Volley (v polfinalu so premagali odbojkarje Salonita) in Calcit Volley (v polfinalu so izločili Maribor).

DP za ženske, izidi polfinala:

GEN-I Volley - SIP Šempeter 3:0 / prva tekma SIP Šempeter : GEN-I Volley   0:3 /

v ponedeljek:

Nova KBM Branik - Calcit Kamnik / prva tekma  Calcti Kamnik : Nova KBM Branik   2:3 /