Fantastična predstava Urana, v vodstvu še naprej Carapaz

Andermatt, 12. 06. 2021 18.20 |

Na kolesarski dirki svetovne serije po Švici je bil v sedmi etapi na sporedu 23,2 kilometra dolg kronometer. Nekoliko presenetljivo prepričljivo ga je dobil kolumbijski veteran Rigoberto Uran (EF Education-Nippo), ki je bil razred zase, saj je drugouvrščenega Francoza Juliana Alaphilippa premagal kar za 40 sekund. Tretje mesto je zasedel domačin Gino Mäder, zaostal je 54 sekund.

Richard Carapaz ostaja vodilni.
Richard Carapaz ostaja vodilni. FOTO: AP

Vodilni v skupnem seštevku, Ekvadorec Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), je z enakim zaostankom kot Švicar zasedel četrto mesto, njegov čas pa je zadostoval, da je pred Uranom ubranil 17 sekund prednosti. Alaphilippe je zdaj tretji, na četrto pa je s tretjega padel Nemec Maximillian Schachmann, na peto pa z drugega Danec Jakob Fuglsang.

Peti je bil tokrat povratnik na dirke, moštveni kolega Primoža Rogliča pri ekipi Jumbo-Visma, Nizozemec Tom Dumoulin.

Na progi, ki je v prvem delu potekala navzgor, v drugem pa navzdol, se je kot edini Slovenec na dirki preizkusil Domen Novak (Bahrain Victorious), zasedel je 95. mesto, za zmagovalcem je zaostal pet minut in šest sekund. V skupnem seštevku je na 110. mestu.