Odmevna okrepitev: Ale BTC Ljubljana pripeljal izjemno Nizozemko

Ljubljana, 27. 10. 2020 17.04 |

Italijansko-slovensko moštvo v kolesarski svetovni seriji za ženske Ale BTC Ljubljana bo v prihodnji sezoni zastopala Švicarka Marlen Reusser. Gre za specialistko za kronometer – na zadnjem svetovnem prvenstvu v Imoli je bila v tej disciplini srebrna.

Marlen Reusser je bila na letošnjem SP druga v kronometru.
Marlen Reusser je bila na letošnjem SP druga v kronometru. FOTO: AP

Švicarska prvakinja v vožnji na čas je v Imoli pred mesecem dni na SP zaostala le za Nizozemko Anno van der Breggen, na evropskem prvenstvu v Plouayju pa je bila tretja. V mešani ekipni tekmi je z reprezentanco na EP osvojila še srebro. Lani je v Minsku na evropskih igrah osvojila zlato kolajno.

"Moj cilj bodo zagotovo največje preizkušnje v vožnji na čas. Menim, da se lahko na evropskem in svetovnem prvenstvu ter na olimpijskih igrah borim za kolajno," je po podpisu pogodbe dejala 29-letnica iz Jegenstorfa.

Na slovenskih tleh je že nastopala, pred letom dni je namreč dobila 21,2 kilometra dolg kronometer Ljubljana–Domžale– Ljubljana, ko je opozorila nase in vzbudila zanimanje vodilnih mož italijansko-slovenske ekipe na najvišji ravni kolesarstva.