Drugi športi

Petr Čech nogometne čevlje zamenjal za drsalke

London, 09. 10. 2019 21.34 1 min branja 1

Petr Čech, Arsenal

Petr Čech bo odslej igral hokej. Da, prav ste prebrali. Legendarni češki nogometni vratar je podpisal enoletno pogodbo z otoškim hokejskim klubom Guildford Phoenix. 37-letnik je z ekipo sicer treniral vse od konca profesionalne kariere. Tudi na ledeni plošči pa bo opravljal vlogo vratarja. Premierna tekma ga čaka v nedeljo.

"Po 20 letih profesionalne kariere v nogometu komaj čakam, da se preizkusim v novem športu. Hokej spremljam že vse od otroštva, od vedno mi je bil pri srcu," je povedal legendarni Petr Čech. Prihod Čeha je pozdravil tudi trener kluba Andy Hemmings: "To, da se nam je pridružil, je sijajna novica. Je odlična oseba, na vsakem treningu iz sebe iztisne maksimum, je velik profesionalec in prava okrepitev za naše mlado moštvo. Vsakomur je lahko v vzor."

Čech je sicer profesionalno kariero zaključil ob koncu lanske sezone. Največ, kar enajst let, je preživel pri Chelseaju, od leta 2015 pa je nastopal za še en londonski klub Arsenal. V tem času je osvojil štiri naslove angleškega prvaka, pet pokalov FA, v sezoni 2011/2012 pa je z modrimi slavil tudi v Ligi prvakov. Od upokojitve dalje na Stamford Bridgeu sicer opravlja vlogo tehničnega svetovalca.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

flamengo
10. 10. 2019 08.07
Klub je v resnici Guildford Flames. Bi bilo zanimivo, da uspe.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763