
Na enem najtežjih in najprestižnejših turnirjev na azijskih tleh je morala Žalčanka Petra Nareks v finalu priznati premoč le Japonki Misato Nakamura. Slovenska ekipa, sestavlja jo šest članov, trije fantje in tri dekleta, se je v deželo vzhajajočega sonca, v domovino te plemenite borilne veščine, odpravila predvsem po izkušnje in na trening na najvišji ravni. Z Japonske pa se bosta dve varovanki celjskega trenerja Marjana Fabjana vrnili s kolajnama.
Nareksova je danes najprej premagala Romunko Monico Ungureanu (10:0), nato je bila boljša še od Japonke Miki Watanabe (5:0), v tretjem krogu pa tudi od Francozinje Penelope Bonna (5:0). V polfinalu je judoistka celjskega kluba Sankaku s 7:0 ugnala Brazilko Eriko Mirando. V finalu je Nareksova po iponu (0:10) izgubila proti Misato Nakamuri.
Preostali slovenski judoist danes Matjaž Ceraj je imel v kategoriji nad 100 kilogramov veliko smolo pri žrebu, saj je že v prvem krogu za nasprotnika dobil kasnejšega zmagovalca, Japonca Kazuhika Takahašija, ki je bil boljši z drugim vazarijem (10:0) minuto pred koncem borbe.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.