Pia Babnik in Ana Belac v rezu, Katja Pogačar zunaj

Ljubljana, 14. 09. 2020 10.16 |

Slovenske profesionalne igralke golfa so znova zabeležile nekaj vidnih rezultatov. Mlada Pia Babnik je na turnirju evropske serije v Švici z nagradnim skladom 200.000 evrov zasedla 18. mesto, Ana Belac pa je bila na turneji Symetra v ZDA dvainštirideseta. Spodrsnilo je le Katji Pogačar, ki se v Švici ni prebila skozi rez.

Katja Pogačar
Katja Pogačar FOTO: Ervin Čurlič

Katja Pogačar je uvrstitev v zgornjo polovico nastopajočih, ki nadaljujejo tekmovanje in so upravičene do denarnih nagrad, zgrešila za tri udarce. Zasedla je 86. mesto, tako da v skupni razvrstitvi sezone zaseda 34. mesto med 156 igralkami, ki tekmujejo na evropski turneji. Za šestnajstletno Pio Babnik, ki je med profesionalke vstopila na začetku leta, je bil to četrti turnir na evropski turneji (Ladies European Tour), 18. mesto pa je zdaj njena najslabša uvrstitev. Zanj je prejela slabih 3000 evrov, v skupni razvrstitvi sezone pa je na 19. mestu. S Pogačarjevo bosta ta teden nastopili na turnirju Lacoste Ladies Open de France z nagradnim skladom 200.000 evrov.

Portorožanka Ana Belac, ki je v profesionalni svet golfa vstopila letos spomladi, nastopa na turneji Symetra v ZDA. Na vseh dosedanjih turnirjih je prišla v rez, tako da v skupnem seštevku zaseda 21. mesto.