Hercogova nemočna proti prvi nosilki, Zidanškova se je dobro upirala Sereni

Melbourne, 22. 01. 2020 07.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je v drugem krogu odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu izgubila proti Avstralki Ashleigh Barty. Prva nosilka prvega turnirja za grand slam v sezoni je bila po 68 minutah igre boljša s 6:1 in 6:4. Odlično se je na obračunu s prvo favoritinjo Američanko Sereno Williams odrezala Tamara Zidanšek, ki je morala na osrednjem igrišču na koncu priznati premoč z 2:6 in 3:6.

Polona Hercog končala z nastopi na OP Avstralije

Potem ko je Polona Hercog v prvem krogu zanesljivo s 6:3, 6:3 premagala Švedinjo Rebecco Peterson, je bila v drugem krogu nemočna proti eni prvih favoritinj za naslov v Melbournu. Ashleigh Barty je udarno začela dvoboj in že takoj v drugi igri nasprotnici odvzela servis. Hercogova je v četrti igri znižala na 1:3, to pa je bilo vse, kar ji je domačinka iz Ipswicha v avstralskem Queenslandu dovolila. Po vsega 26 minutah je Bartyjeva dobila prvi niz s 6:1. Razmerje točk je bilo kar 29:15 v korist Avstralke.

Hercogova (na fotografiji) je nedavno proslavila 29. rojstni dan.
Hercogova (na fotografiji) je nedavno proslavila 29. rojstni dan. FOTO: AP

V drugem nizu se je Mariborčanka, ki je svoj 29. rojstni dan praznovala v ponedeljek, bolje kosala s tekmico. V drugi igri je prišla do prvih dveh priložnosti za odvzem servisa, ki pa ju ni izkoristila. Hercogova je imela v osmi igri še dvakrat priložnost za break, a je tudi v tem primeru Bartyjeva izenačila. Kazen je sledila v naslednji igri, ko je prva nosilka turnirja tam spodaj izkoristila prvo priložnost za odvzem servisa v drugem nizu. V zadnji, deseti igri pa je Bartyjeva spet ubranila dve break žogici in izkoristila prvo priložnost za zmago za končnih 6:1, 6:4. Triindvajsetletno Avstralko v tretjem krogu čaka 20-letna Kazahstanka Jelena Ribakina, ki je v dveh nizih s 6:3, 6:4 ugnala Belgijko Greetje Minnen.

Najboljši slovenski igralki Hercogova v uteho ostaja 78.980 evrov denarne nagrade za nastop med 64 najboljšimi. Aljaž Bedene bo svoj obračun drugega kroga med posamezniki odigral v četrtek proti Latvijcu Ernestsu Gulbisu.

Williamsova je bila tako kot v Wimbledonu usodna za Tamaro Zidanšek (obe na fotografiji). FOTO: AP

Williamsova se je morala spotiti proti Zidanškovi
Triindvajsetkratna zmagovalka turnirjev za veliki slam Serena Williams, ki ima v Melbournu spet priložnost izenačiti rekordni dosežek s 24. naslovom, je bila po 79 minutah od Tamare Zidanšek boljša s 6:2, 6:3. Dvaindvajsetletna slovenska igralka je že v uvodni igri dvoboja izgubila začetni udarec, a si v četrti igri priigrala priložnost, da izenači na 2:2, česar pa Williamsova z močnim začetnim udarcem ni dopustila. Kasneje je še enkrat vzela servis 22-letni Konjičanki in niz zanesljivo dobila s 6:2 po 32 minutah.

Drugi niz je bil precej tesnejši. Zidanškova je imela več od igre, 38-letnica na drugi strani mreže pa se je ob vse več zgrešenih udarcih bojevala sama s sabo. Čeprav je imela Slovenka težave na svoj začetni udarec (dopustila je osem priložnosti za odvzem servisa), je bila vse nevarnejša ob servisu tekmice. Drugi niz je odločila šesta igra, v kateri je imela Zidanškova tri priložnosti za odvzem začetnega udarca. Williamsova se je pri tretji šampionsko rešila, izenačila na 3:3, v sedmi igri pa je ekspresno prišla do prednosti, ki jo je z zanesljivo igro zadržala vse do konca. Nekdanja številka 1 ženskega tenisa se bo v tretjem krogu pomerila s 27. nosilko, Kitajko Vang Čiang.

Sedemkratna zmagovalka OP Avstralije je po dvoboju pohvalila Zidanškovo in na kratko povzela dogajanje na igrišču: "Zame je bila to dobra tekma. Ni mi kar pustila zmagati, zares je dobra borka. Naredila sem preveč napak, obenem pa sem se borila s svojimi težavami. Vedela sem, da moram bolje igrati, če ne želim, da se dvoboj zavleče."

Bedene izpadel v dvojicah
Najboljši slovenski teniški igralec Bedene, ki je med posamezniki uspešno začel odprto prvenstvo Avstralije in po skoraj štirih urah igre ugnal domačina Jamesa Duckwortha, 94. s svetovne lestvice, je danes nastope v dvojicah končal že v prvem krogu. Tridesetletnega Bedeneta, ki je zaigral v paru z Urugvajcem Arielom Beharjem, je v prvem krogu tekmovanja dvojic premagala argentinska naveza Federico Delbonis/Leonardo Mayer, ki je bila boljša s 6:3 in 6:2.

Novak Đoković (Srb/2) ‒ Tacuma Ito (Jap) 6:1, 6:4, 6:2;
Fabio Fognini (Ita/12) ‒ Jordan Thompson (Avs) 7:6 (4), 6:1, 3:6, 4:6, 7:6 (10:4);
Tommy Paul (ZDA) ‒ Grigor Dimitrov (Bol/18) 6:4, 7:6 (6), 3:6, 6:7 (3), 7:6 (10:3);
John Millman (Avs) ‒ Hubert Hurkacz (Pol/31) 6:4, 7:5, 6:3;
Roger Federer (Švi/3) ‒ Filip Krajinović (Srb) 6:1, 6:4, 6:1;
Miloš Raonić (Kan/32) ‒ Christian Garin (Čil) 6:3, 6:4, 6:2;
Marin Čilić (Hrv) ‒ Benoit Paire (Fra/21) 6:2, 6:7 (6), 3:6, 6:1, 7:6 (10:3);
Roberto Bautista (Špa/9) ‒ Michael Mmoh (ZDA) 5:7, 6:2, 6:4, 6:1;
Dušan Lajović (Srb/24) ‒ Marc Polmans (Avs) 6:2, 6:4, 6:3;