Proti Špancem brez kapetana, prihajata nova rokometaša

Ljubljana, 15. 03. 2024 09.26 |

Rokometna reprezentanca Slovenije je po hudem boju uspešno vstopila v olimpijske kvalifikacije. A zmaga proti Brazilcem s 27:26 je terjala visok davek, saj sta se na njej poškodovala oba desna zunanja igralca, kapetan Jure Dolenec in Nejc Cehte.

Brez Jureta Dolenca je Slovenija ostala že v šesti minuti, ko si je ta zvil gleženj in z igro ni mogel več nadaljevati. V drugem polčasu je iz igre moral tudi Nejc Cehte, ki ga je tekmec zadel v levo oko. Medtem ko prvi na tekmi proti Španiji zagotovo ne bo mogel nastopiti, je nastop slednjega še pod vprašajem.

Selektor Uroš Zorman se je po veliki praznini, ki je zazevala na desni strani slovenskega napada – proti Brazilcem je vse breme padlo na Blaža Janca – odločil za naknadni vpoklic igralcev.

Jure Dolenec je že v šesti minuti prve tekme končal z olimpijskimi kvalifikacijami ... FOTO: Damjan Žibert

Ekipi se bo v petek pridružil igralec Celja Pivovarne Laško Tim Cokan. 22-letni desnokrilni rokometaš bo med 18 igralci, izmed katerih lahko selektor vsakokrat izbere šestnajsterico za tekmo, zamenjal Dolenca. Poleg Cokana se bo reprezentanci prvič pridružil tudi njegov soigralec, 20-letni srednji zunanji rokometaš Mitja Janc, sicer mlajši brat Blaža Janca.

Slovenija se bo z gostitelji olimpijskega kvalifikacijskega turnirja v Granollersu pomerila manj kot 24 ur po koncu dvoboja z Južnoameričani. Na vrhu lestvice se po prvem krogu nahajata Španija in Slovenija s po dvema točkama. Zmagovalci petkove tekme se bodo povzpeli na prag olimpijskih iger, ki jih bo to poletje gostil Pariz. Tja bosta sicer potovali dve najboljši reprezentanci turnirja. Slovenske rokometaše zadnja tekma v Granollersu čaka v nedeljo, ko se bo ob 15.15 pomerila z Bahrajnom.