Drugi športi

Racing Point umaknil pritožbo na kazen Fie

Monza, 06. 09. 2020 15.50 1 min branja 0

Lance Stroll

Dirkaško moštvo v formuli 1 Racing Point je umaknilo pritožbo na kazen Mednarodne avtomobilistične zveze (Fia) zaradi komponent dirkalnika, ki niso v skladu s pravili F1. Racing Point je torej sprejel 400.000 evrov denarne kazni in odbitek 15 točk v konstruktorskem seštevku sezone 2020.

Lance Stroll

Vodstvo Mednarodne avtomobilistične zveze (Fia) je 7. avgusta kaznovalo Racing Point, ker njihov dirkalnik ni bil v skladu s pravili, na kar so opozarjali pri konkurentu Renaultu. Po mnenju francoskega moštva so bili deli zadnjega zavornega sistema v določenih delih intelektualna last Mercedesa, kar je s kaznijo potrdila tudi Fia, a nato ni prepovedala uporabe komponent v nadaljevanju prvenstva.

Na to odločitev ter na višino kazni so se nato pritožili tako pri Renaultu, Ferrariju in še nekaterih drugih moštvih, a so kasneje umaknili pritožbo, danes pa je to storilo še moštvo Racing Pointa. Ti so sporočili, da so bili zadovoljni z dogovorom med moštvi ter razlago Fie glede omenjenih delov in "razčiščenih nejasnosti v pravilniku Fie".

V konstruktorskem seštevku moštvo iz Silverstona, za katerega dirkata Mehičan Sergio Perez in Kanadčan Lance Stroll, dve dirki pa je odpeljal tudi Nemec Nico Hülkenberg, trenutno zaseda četrto mesto s 66 točkami.

  • FLJ 1
  • FLJ 2
  • FLJ 3
  • FLJ 4
  • FLJ 5
  • FLJ 6
  • FLJ 7
  • FLJ 8
  • FLJ 9
  • FLJ 10
  • fLJ 11
  • FLJ 12
  • FLJ 13
  • FLJ 14
  • FLJ 15
  • FLJ 16
  • FLJ 17
  • FLJ 18
  • FLJ 19
  • FLJ 20
  • FLJ 21
  • FLJ 22
  • FLJ 23
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1713