Drugi športi

Reli zbil fotografa: 'Vse je v redu, pa še sam ne vem, kako'

Ljubljana, 09. 05. 2026 11.55 1 min branja 56

Rally Vipavska dolina nesreča

Prvi dan 15. Rallyja Vipavska dolina je zaznamoval trk voznika, ki je priletel naravnost v zaščitno balo sena, za katero je stal eden od fotografov, ki ga je v filmskem prizoru odbilo nekaj metrov nazaj. To je bil Bruno Sotenšek, na srečo jo je odnesel brez hujših posledic. "Še sam ne vem, kako," nam je dobre volje priznal v telefonskem pogovoru.

Na posnetku, ki je zaokrožil po družbenih omrežjih, je razvidno, kako eden od dirkalnikov brez težav izpelje ovinek, v katerem je fotografiral Bruno Sotenšek. Le nekaj sekund pozneje pa drugi voznik ni imel te sreče. Odneslo ga je v zaščitno balo sena, ta pa je izstrelila Sotenška, kot da bi bil na katapultu.

"Ne vem, kaj točno se je zgodilo. Če pogledate posnetek, vidite, da je voznika sredi zavoja odneslo v povsem napačno smer," je glede nesrečnega trka povedal Sotenšek, ki je imel veliko sreče, da jo je odnesel le z manjšimi praskami.

"Z mano je vse v redu, pa še sam ne vem kako," je priznal. "Takoj po trku so do mene pristopili organizatorji in preverili, če je vse v redu. Pet minut pozneje pa sem že fotografiral naprej. In danes (v soboto, op. a.) sem spet tu."

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI56

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Aijn Prenn
09. 05. 2026 21.44
Temu fotografskemu mojstru pa zdravje ni prva prioriteta.
Delavec_Slo
09. 05. 2026 21.20
Mogoče bi se drugič fotograf postavil kar sred ceste!
Vojko Kos
09. 05. 2026 19.17
Moj sosed je pred leti ob takšnem dogodku pristal na vozičku.
raptor2
09. 05. 2026 18.40
Kako lahko organizator dovoli da se tam da fotografe?
018372
09. 05. 2026 21.12
Fotografi s PRESS telovnikom imajo neomejen dostop do rallyja in prog, in se tako lahko postavijo kamor hočejo, z drugimi besedami, organizator na samem licu mesta ni mogel narediti veliko (lahko mu kasneje odvzame licenco)
raptor2
09. 05. 2026 18.38
Organizacija tega tralkyja katastrofa, ljudje kar skacejo po cesti, za varnost ni poskrbljeno, cudez je da se komu kaj ne zgodi
Teofil
09. 05. 2026 18.27
Dobro da ni slikal kar na sredi ceste,takoj mu odvzemite licenco in prepoved slikanja adrenalinskih športov,v bodoče lahko z neposredne bližine slika le partije šaha
Trnk
09. 05. 2026 18.20
Vprašajte fotografa če lahko objavi posnetek kako leti?
tech
09. 05. 2026 18.14
Ta fotograf je prav iskal nesrečo, dobro da se ni usedel na cesto.
nekdo nov
09. 05. 2026 17.52
Reli ga je zbil???!?!? Se hecate? A če nekoga pri košarki zadane žoga v glavo tudi napišete, da ga je košarka zadela? Kdo vam piše te članke?
bandit1
09. 05. 2026 17.33
Pri 140 kilah in višini štopelca odskočiš hitro le če te kaj zadane.
colski
09. 05. 2026 17.30
Dobro, da se ni postavil pred balo, se vidi, da je profesionalec
Maminsin
09. 05. 2026 17.03
Poznam tega Sotenška,pameten kot da je pojedel vse bukve tega sveta.Da sem jaz redar ga naslovom od tam proč.Tu je napaka redarja.
bandit1
09. 05. 2026 17.32
Miličnik bi ga s penrekom prepričal da tam ni varno.
Maminsin
09. 05. 2026 17.01
poznam tega Sotenška.Pameten kosto
ju1
09. 05. 2026 19.50
Pazi kaj lapaš majstr. Tole je moj bratranc. Za dobro fotko
MEDKO
09. 05. 2026 16.37
Zakaj je gor Ljubljana če je bilo to v Wajdušni?
oježeš
09. 05. 2026 16.19
Najbolj neprimerno je mesto v takih ovinkih, kjer je stal fotoreporter. Enako je ob ograjah. Dobro je to, da jo je dobro odnesel, je pa za naslednjič dober opomin.
bandit1
09. 05. 2026 15.54
Naj pride še konec meseca fotkat v Planinske ride na GHD , mu bom pokazal kje se naj postavi.
Lens
09. 05. 2026 15.27
"Reli zbil fotografa", v naslednjem stavku: "Prvi dan 15. Rallyja Vipavska dolina..." za kaj ni obakrat Reli ali pač Rally? Pa fotografa je zbil avto oz. bala sena, ne pa reli.
Maminsin
09. 05. 2026 17.05
ne zameri pop TV.Kader da te nekam prime.😄
NeXadileC
09. 05. 2026 15.16
Saj je jasno. Bala sena ga je zaščitila od pospeška, ki ga je omilila. Poškodbe nastajajo izključno zaradi pospeška. Tudi padec na tla je bil posrečen.
cilinderr
09. 05. 2026 14.55
voznika je zaneslo v napačno smer??????.Model, na fiziko se pa ne moreš zgovarjati, kajti avto je letel točne ke kot ga je gospod Isaac Newton napovedal pred 400 leti. Pa reflekse si me čisto tvoji teži primerne.
dark Cat
09. 05. 2026 14.58
Se sami ne vejo....vejo pa to, da morjo brisat
Tinika1
09. 05. 2026 14.34
"Reli je zbil fotografa" to je isto ko da bi napisali "Kolesarstvo zbilo fotografa". Ka je z vami narobe?
NeXadileC
09. 05. 2026 15.17
Mudilo se mu je nekam, ko je pisal...
Maminsin
09. 05. 2026 17.07
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763