Roglič v cilju z glavnino tudi na drugi etapi dirke od Pariza do Nice

Pariz, 08. 03. 2021 18.10 |

Nizozemec Cees Bol, član nemške ekipe DSM, je zmagovalec druge, pretežno ravninske etape kolesarske dirke od Pariza do Nice. Nizozemec je za svojo prvo etapno zmago na tej dirki slavil po 188 kilometrih med krajema Oinville-sur-Montcient in Amilly, za kar je potreboval 4:27:59 ure. Primož Roglič (Jumbo-Visma) je bil v cilju z glavnino.

Primož Roglič
Primož Roglič FOTO: AP

Avstralec Michael Matthews (BikeExchange) je na podlagi petih bonus sekund ter štirih bonus sekund na cilju oblekel rumeno majico vodilnega na dirki. Avstralec se je na tretjem mestu uvrstil pred danes petim Ircem Samom Bennettom, ki je dobil nedeljsko uvodno etapo.

V sprintu je Bol zmagal pred Dancem Madsom Pedersenom (Trek-Segafredo), svetovnim prvakom v cestnem kolesarstvu izpred dveh let, na etapi, ki so jo zaznamovali padci. Na dirki Paris–Nica bo v torek sledila posamična preizkušnja na čas, kronometer, v dolžini 14,4 kilometra, s startom in ciljem v Gienu na bregovih Loare.

Slovenski as Primož Roglič je etapo končal v glavnini na 37. mestu z zaostankom 14 sekund, 37. je tudi v seštevku dirke po dveh etapah.