Rok Kuk srebrn v sprintu

Lizbona, 14. 07. 2012 16.12 |

Slovenska reprezentanca v sprintu na mirnih vodah je po zaslugi kajakaša Roka Kuka prišla še do druge današnje kolajne na evropskem prvenstvu za mladince in mlajše člane v portugalskem Montemor-o-Velhu.

Špela Ponomarenko
Špela Ponomarenko FOTO:

Rok Kuk je v finalu A na 1000 metrov zasedel drugo mesto, za zlato kolajno pa zaostal za manj kot pol sekunde. Primorec je sicer odlično veslal že v kvalifikacijah na tej razdalji, kjer je dosegel najhitrejši čas in se s tem neposredno uvrstil v današnji finale. Tokrat je bil od nosilca kolajn s članskih svetovnih pokalov ter prvenstev za mlajše člane, kjer je kolajne osvajal v kajakaškem dvojcu skupaj z Lovrom Lebanom, hitrejši madžarski tekmovalec Bence Dombvari, tretje mesto pa si je priveslal Švicar Fabio Wyss. Roka Kuka v nedeljo čaka še nastop v finalu B na 500 metrov. Že prej sta za sijajen rezultat poskrbela mlada kajakaša Alan Apollonio in Simon Blažević, ki sta v konkurenci mladincev na 1000 metrov v dvojcu priveslala do tretjega mesta. Po finalnih nastopih na 1000 metrov tekmovalce čakajo še polfinalne preizkušnje na 200 metrov, kjer bodo veslali Vid Debeljak, Tilen Vidovič, Anja Osterman ter kajakaški dvojec Matic Klobučar-Patrik Toš.