Rokometaši po četrti nastop na olimpijskih igrah marca 2021

Ljubljana, 25. 04. 2020 16.03 |

Mednarodna rokometna zveza (IHF) je sporočila, da bodo zaradi novega koronavirusa odpadle kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah v Tokiu na sporedu med 12. in 14. marcem prihodnje leto, so v izjavi za javnost zapisali na Rokometni zvezi Slovenije. Slovenska izbrana vrsta bo v Berlinu lovila četrti nastop na OI.

Vranješeva četa se je v kvalifikacijske boje za nastop na olimpijadi uvrstila s četrtim mestom na EP. FOTO: Damjan Žibert

Rokometaši bi se morali pretekli konec tedna v nemški prestolnici pomeriti z domačini, Švedi in Alžirci, a so na IHF zaradi covida-19 za nedoločen čas prestavili vsa tekmovanja pod svojim okriljem. Zdaj je jasno, da se bodo slovenski rokometaši, ki jih vodi švedski strokovnjak Ljubomir Vranješ, s tekmeci v Nemčiji merili prihodnje leto.

V Tokio, kjer bodo olimpijske igre potekale med 23. julijem in 8. avgustom leta 2021, se bosta uvrstili po dve najboljši reprezentanci iz vsake izmed treh skupin. Preostala turnirja bosta potekala v Parizu (Francija, Hrvaška, Tunizija, Portugalska) in Trondheimu (Norveška, Brazilija, Čile, Južna Koreja). Vranješeva četa se je v kvalifikacijske boje za nastop na olimpijadi uvrstila s četrtim mestom na januarskem evropskem prvenstvu.