Rola izgubil proti 16-letniku, Bedene predal dvoboj

Beograd, 17. 06. 2020 20.36 |

Prvi turnir prvenstva vzhodne Evrope v Beogradu bo minil brez slovenske udeležbe v osmini finala. Blaž Rola je v zadnjem krogu skupinskega dela tekmovanja izgubil proti 16-letnemu Srbu Hamadu Međedoviću, Aljaž Bedene pa je zaradi bolečin v rami predal obračun proti predstavniku Bosne in Hercegovine Tomislavu Brkiću.

Rola (na fotografiji) se je poslovil na obračunu s srbskim najstnikom.
Rola (na fotografiji) se je poslovil na obračunu s srbskim najstnikom. FOTO: Damjan Žibert

Blaž Rola bi moral za napredovanje v osmino finala, ki bo na sporedu v četrtek, dobiti en niz, a je 16-letni Hamad Međedović, ki na lestvici ATP zaseda 1337. mesto, slavil s 6:1, 7:6 (3) in s tem Ptujčana kljub dvema zmagama v skupini G potisnil na tretje mesto. Tudi Bedene, ki je v skupini izgubil prvo in nato dobil drugo tekmo, bi z zmago 2:0 v nizih napredoval iz skupine D, a je za STA njegov brat Andraž potrdil, da je dvoboj proti Tomislavu Brkiću predal zaradi bolečin v rami, nad katerimi toži že nekaj časa in zaradi česar ne more normalno servirati.

Prvi turnir prvenstva vzhodne Evrope, ki ga na igriščih Olimp v Beogradu organizira nekdanji srbski tenisač Janko Tipsarević, bo sklenjen v nedeljo. Celotno prvenstvo bo trajalo šest tednov. Na njem bodo nastopile tudi ženske. Od Slovenk so udeležbo na turnirju potrdile Polona Hercog, Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović.