Drugi športi

Schlecku ne kaže nič dobrega

Ljubljana, 20. 07. 2012 19.20 1 min branja 0

Franck Schleck

Svetovna antidopinška agencija (WADA) je v urinu Luksemburžana Fränka Schlecka tudi na dopinškem testu B našla sledi prepovedanega dioretika xipamid. Kolesar RadioSchacka je prepričan, da bo opral svoje ime.

Fränk Schleck
Fränk Schleck
FOTO: Reuters

Vodja ameriške poklicne kolesarske ekipe Johan Bruyneel je svojega aduta na letošnji dirki po Franciji Fränka Schlecka že izločil iz moštva, čeprav mu Mednarodna kolesarska zveza (Uci) ni izrecno prepovedala nadaljnjega nastopa na Touru. "Ta rezultat ničesar ne spremeni. Vem, da nisem storil ničesar narobe. Poizkušal bom odkriti, kako se je prepovedano sredstvo znašlo v mojem telesu. V tem trenutku raziskujemo vse, kar sem pred 14 julijem jedel in pil. Kaj sem počel, s kom sem prišel v stik in katere dodatke k hrani sem jemal,“ je v sporočilu za javnost zapisal Schleck.

Športni direktor ekipe Alain Gallopin po rezultatih B-testa ni bil presenečen. "Pozitiven B-test ničesar ne spremeni. Schleck je bil iz moštva izločen že po prvem pozitivnem testu. Sedaj mora pripraviti svojo obrambo,“ je na novinarski konferenci povedal Gallopin.

Mednarodna kolesarska zveza je luksemburško že pozvala k sprožitvi disciplinskega postopka zoper omenjenega kolesarja.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1414