Drugi športi

Po Semrajcu med četrtfinaliste OP Ljubljane še Žemlja

Ljubljana, 23. 09. 2009 15.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Potem ko si je Janez Semrajc zagotovil četrtfinalni nastop na odprtem prvenstvu Ljubljane, challengerju ATP z nagradnim skladom 60.000 dolarjev, je bil v drugem krogu uspešen še Grega Žemlja.

Janez Semrajc
Janez Semrajc FOTO: Damjan Žibert

Osmi nosilec je namreč gladko s 6:1 in 6:3 odpravil Madžara Adama Kellnerja.
 

Že pred tem je za veselje v slovenskem taboru poskrbel komaj 20-letni Semrajc, ki je po gladki zmagi v prvem krogu nad šestim nosilcem Hrvatom Ivanom Dodigom zmagal tudi v drugem, ko je po treh nizih s 7:6, 5:7 in 6:3 premagal Črnogorca Gorana Tošića.


Triindvajsetletni Kranjčan je tako ponovil lanskoletni podvig in dokazal, da se dobro znajde tudi na počasni peščeni podlagi. V prvem nizu je že na začetku odvzel servis tekmecu in suverenost le še potrdil z dodatnim "breakom" v šesti igri. Po 20 minutah je Žemlja izkoristil drugo zaključno žogico in dobil uvodni niz gladko s 6:1. V nadaljevanju je Kellner dobro izkoristil njegove napake in povedel z 2:0 in 3:2. Od takrat naprej pa je bil dvoboj spet povsem v znamenju Žemlje, ki je z odličnim serviranjem in napadalno igro z osnovne črte strl odpor kvalifikanta, dobil štiri igre zapored ter s tem tudi niz in se zasluženo uvrstil v četrtkov četrtfinale.
 

"Končni rezultat je prava slika dogodkov na igrišču. Igral sem dobro, tudi gibal sem se veliko bolje kot včeraj in nasploh sem se na igrišču dobro počutil. Zadovoljen sem. Upam le, da mi bo jutri uspelo dvigniti raven igre še za kakšno stopničko višje," je po dvoboju dejal Žemlja, ki se bo v polfinalu pomeril z drugim nosilcem Hrvatom Rokom Karanušićem, starim znancem turnirja BMW Ljubljana Open.

"Karanušića zelo dobro poznam. Večkrat sva se pomerila in doslej je bil vedno boljši. Je zelo neugoden tekmec z netipičnim slogom igre in vem, da bom moral igrati zelo napadalno, prihajati tudi na mrežo. A tudi on ni nepremagljiv, ima slabe lastnosti in slabe dni. Vsak dan je zgodba zase in jaz se bom potrudil. Bomo videli, kako bo," je pred četrtfinalom povedal Žemlja.
 

Že pred tem je za veselje v slovenskem taboru poskrbel komaj 20-letni Semrajc, ki je po gladki zmagi v prvem krogu nad šestim nosilcem Hrvatom Ivanom Dodigom zmagal tudi v drugem, ko je po treh nizih in nekaj manj kot treh urah igre s 7:6, 5:7 in 6:3 premagal Črnogorca Gorana Tošića.
 

Dvoboj preobratov se je sicer bolje začel za Tošića, ki je v peti igri odvzel servis Semrajcu in prišel do vodstva s 4:2. Ko je pri 5:3 in 5:4 za Črnogorca, ki se je na glavni turnir prebil skozi kvalifikacije, že kazalo, da je prvi niz za mladega Slovenca izgubljen, je sledila najdaljša in najbolj dramatična igra na tem turnirju, dolga približno 20 minut. Podaljšano igro je brez večjih težav dobil Semrajc.
 

Izenačen dvoboj se je nadaljeval tudi v drugem nizu, v katerem je Semrajc pri izidu 5:4 za Tošića zaprosil tudi za pomoč fizioterapevta. Triminutni odmor - tudi taktična poteza Semrajca - pa le ni bil dovolj za zmago v drugem nizu, ki je pripadel Tošiću s 7:5. V odločilnem tretjem nizu je Semrajcu dvakrat zapored uspelo odvzeti servis in priti do pomembnega vodstva s 4:1. Taktika, da se do konca osredotoči le na servis in ne izgublja moči v igrah, ko je serviral Tošić, se je izkazala za pravilno in po dveh urah in 50 minutah se je po napaki tekmeca zasluženo veselil svojega največjega uspeha - uvrstitve v četrtfinale.
 

"Dvoboja nisem želel končati 'na silo', rekel sem si, da je bolje, če držim žogo v igri in čakam na napako tekmeca. In na srečo je ta prišla. To je moj največji dosežek v karieri in z rezultatom sem zelo zadovoljen, z igro pa ne povsem. Proti Tošiću ni bilo lahko igrati. Vseskozi je stal zelo daleč od osnovne črte, tako da sem mu težko zabil žogo in nadaljevala se je igra na izčrpavanje. Naredil sem veliko preveč napak, reševal me je servis, ki je ob 'backhandu' tudi moje največje orožje. Zelo sem utrujen, izčrpan. Poskušal se bom čim bolj spočiti in pripraviti tudi na jutrišnji dvoboj. Koliko moči mi bo še ostalo, pa bom videl jutri," je po zmagi povedal varovanec trenerja Blaža Trupeja, ki se bo v četrtfinalu pomeril z Italijanom Enricom Burzijem.


Izidi:
Ljubljana, challenger ATP (60.000 USD):
- drugi krog:
Grega Žemlja (Slo/8) - Adam Kellner (Mad) 6:1, 6:3;
Enrico Burzi (Ita) - Dustin Brown (Jam) 6:0, 6:4;
Janez Semrajc (Slo) - Goran Tošić (Čg) 7:6 (1), 5:7, 6:3;
Simone Vagnozzi (Ita) - Tomas Tenconi (Ita/7) 7:6, 3:6, 6:4;
Stephane Robert (Fra/3) - Jevgenij Kirilov (Rus) 6:3, 6:2;
Paolo Lorenzi (Ita/1) - Benjamin Balleret (Mon) 6:3, 6:1;
Roko Karanušić (Hrv/2) - Kornel Bardoczky (Mad) 1:6, 6:0, 6:0;
Filip Krajinović (Srb) - Ilija Bozoljac (Srb/1) 1:3, predaja;

  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.