Serena Williams po treh nizih in velikem preobratu v osmino finala

New York, 05. 09. 2020 22.41 |

38-letna ameriška teniška igralka Serena Williams se je uvrstila v osmino finala grand slama v New Yorku. V tretjem krogu je v ameriškem obračunu premagala Sloane Stephens z 2:6, 6:2 in 6:2. Brez težav je napredoval tretji nosilec, Rus Daniil Medvedjev.

Serena Williams je znova pokazala, da še ni za 'staro šaro'.
Serena Williams je znova pokazala, da še ni za 'staro šaro'. FOTO: AP

Williamsova, ki je tretja nosilka odprtega prvenstva ZDA, ostaja v igri za izenačitev rekorda po številu osvojenih grand slamov, ki ga s štiriindvajsetimi drži Avstralka Margaret Court.

Šestkratna zmagovalka US Opna se bo v naslednjem dvoboju srečala z Grkinjo Mario Sakkari.

Tudi pri moških je tretji nosilec uspešno preskočil tretjo oviro. Lanski finalist Daniil Medvedjev iz Rusije je prepričljivo premagal domačina Jeffreyja Wolfa (6:3, 6:3, 6:2).