Serena Williams prekinila triletni post, Pliškova ubranila naslov

Brisbane, Auckland, 12. 01. 2020 10.16 |

Ameriška teniška igralka Serena Williams je po slabih treh letih spet osvojila turnir. V finalu novozelandskega Aucklanda je 38-letnica s 6:3 in 6:4 premagala rojakinjo Jessico Pegula. S tem je osvojila 73. turnirsko zmago in prvo, odkar je postala mama. Zadnjič je bila najboljša na odprtem prvenstvu Avstralije leta 2017.

Williamsova je naslov proslavila s hčerko Alexis Olympio Ohanian Jr.
Williamsova je naslov proslavila s hčerko Alexis Olympio Ohanian Jr. FOTO: AP

Dvoboja Serena Williams sicer ni najbolje začela, Jessica Pegula je povedla s 3:1 in imela še štiri zaključne žoge za vodstvo 4:1, toda ko je legendarna Američanka, ki je svoj prvi turnir osvojila že leta 1999, našla ritem, dvoma o zmagovalki ni bilo. Williamsova je po tekmi napovedala, da bo 43.000 ameriških dolarjev (38.669 evrov), kolikor je dobila za zmago, darovala skladu za žrtve avstralskih požarov, za posebno akcijo zbiranja denarja pa je podarila tudi drese, ki jih je nosila na turnirju.

Po finalu posameznic jo je čakal še nastop v finalu dvojic, v katerem je igrala skupaj s prijateljico Caroline Wozniacki, Danko je v polfinalu posameznic izločila prav njena tekmica v finalu, 25-letna Pegula. Asia Muhammad in Taylor Townsend sta izkoristili utrujenost Williamsove in naslov proti rojakinji in njeni danski partnerki osvojili z zmago z dvakrat po 6:4 v nizih.

Druga teniška igralka sveta, Čehinja Karolina Pliškova, je tako kot lani tudi letos zmagala na turnirju WTA v Brisbanu. V finalu je po treh nizih s 6:4, 4:6 in 7:5 premagala Američanko Madison Keys, 13. igralko na lestvici WTA. Sedemindvajsetletnica je za tretji naslov v Brisbanu v zadnjih štirih letih, pred tem je bila najboljša v letih 2017 in 2019, potrebovala dve uri in sedem minut. Skupno je Pliškova, ki bo med favoritinjami na prihajajočem odprtem prvenstvu Avstralije – ta se začne 20. januarja – osvojila 16. turnir WTA.