Aktualni prvaki Slovencem prizadejali prvi poraz na evropskem prvenstvu

Hamburg, 17. 01. 2024 21.55 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na prvi tekmi drugega dela evropskega prvenstva z rezultatom 22:28 (7:11) klonila proti aktualnim evropskim prvakom Švedom.

Otvoritev obračuna med Slovenijo in Švedsko je bila za varovance Uroša Zormana vrhunska. Po zadetkih Gašperja Marguča, Jureta Dolenca in Tilena Kodrina so Slovenci do pete minute povedli za dva zadetka ter omenjeno prednost zadržali do polovice prvega polčasa. Med 15. In 25. minuto se je zgodil slovenski mrk, kar so Švedi s pridom izkoristili in si z delnim izidom 1:7 priigrali štiri gole prednosti. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 7:11 v korist Skandinavcev, glavni krivec za zaostanek Slovencev pa je bil švedski vratar Andreas Palicka, ki je obranil devet strelov.

Palicka je tudi v uvodnih minutah drugega dela nabral nekaj izjemnih obramb, njegovi soigralci pa so s štirimi zaporednimi zadetki zbežali na osem golov prednosti (7:15). Slovenci so preko Deana Bombača in Klemna Ferlina odgovorili z dvema zadetkoma, Švedi pa so si do 41. minute s tremi zaporednimi zadetki priigrali prednost devetih golov (9:18). Slovenski rokometaši so v nadaljevanju zaostanek znižali na -6, Švedi so odgovorili z dvema zadetkoma, nato pa sta si ekipi do končnice srečanja izmenjavali gol za gol. Tekma se je končala z rezultatom 22:28.